Radio Mrežnica
NOGOMET Podijeli

Karlovac 1919 ‘petardom’ protiv Trešnjevke zaključio prvenstvo i čeka rasplet reforme natjecanja

Pogotke za ‘plavo-bijele’ postigli su Ivan Matyazh u 8., 15. i 78., Borna Pausić u 36. i Igor Medynskyy u 66. minuti.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu, u utakmici posljednjeg 34. kola Treće hrvatske lige Središte, uvjerljivo nadigrali Trešnjevku rezultatom 5:0. Završili su prvenstvo na 4. mjestu ljestvice pa čekaju konačni rasplet reforme natjecanja.

Prvak lige Zagorec trebao bi ići u kvalifikacije za plasman u Drugu ligu i, ukoliko je izbori, oslobodit će još jedno mjesto za ulazak u jedinstveni treći rang. U suprotnom Karlovčani, kao četvrtoplasirani, ne bi uspjeli ostvariti ovosezonski cilj. S druge strane, priča se i o dodatnim kvalifikacijama za jednistveni treći rang, kroz koje bi Pamićeva momčad dobila dodatnu priliku, no sve su to kalkulacije bez čvrstog uporišta i trebat će pričekati konačne odluke HNS-a.

A u današnjem dvoboju ‘plavo-bijeli’ su bili apsolutno bolji protivnik i zasluženo upisali uvjerljivu pobjedu. Pamić nije mogao računati na Gudelja, Laštru, Knezovića, Zavalića i Sušilovića, pa je u susret krenuo s Bogovićem na vratima, Ribarom, Olmom, Pausićem i Prpićem u zadnjoj liniji, Marinićem, Siljanom i Pamićem u sredini te Mandurom, Matyazhom i Medynskyyim prema naprijed.

U 4. minuti Matyazh je najavo raspoloženo izdanje domaće momčadi, no njegov je udarac glavom, nakon ubačaja Pamića iz kuta, otišao pored vratnice. No, nišanske je sprave brzo podesio i četiri minute kasnije poentirao. Ribar je oštro ubacio s desne strane, a Ivan Matyazh uklizao i pogodio za 1:0. U 15. minuti već je 2:0 za Karlovac 1919. Pamić je pucao iz kaznenog prostora, Kalac obranio, ali na odbijenoj lopti je Matyazh i mreža se ponovo trese. Mogao je karlovački središnji napadač samo pet minuta kasnije do hat-tricka. Medynskyy ga je odlično izbacio oči u oči s Kalcem, no zagrebački je vratar upisao obranu. U 29. minuti, nakon ubačaja Ribara, Mandura je glavom pucao pored gola, a šest minuta kasnije Medynskyy je krasno opalio s dvadesetak metara, a Kalac još ljepšom paradom odbio u korner. Udarac iz kuta izveo je Pamić i pronašao glavu Borne Pausića za 3:0. U zadnjoj minuti prvog dijela udarac s ruba kaznenog prostora okušao je Marinić, ali nije bio precizan.

U nastavak je Pamić krenuo s Mišćinom, Vratarićem i Kćirom umjesto Mandure, Olma i Ribara. U 53. minuti Medynskyy je s ruba kaznenog prostora pucao pored gola, a dvije minute kasnije, nakon kontre, Josipović je zaprijetio s gostujuće strane, ali neprecizno. Veliku priliku imao je Karlovac 1919 u 57. minuti. Medynskyy je ukrao loptu neopreznoj gostujućoj obrani i povratnom loptom uposlio Pamića, no ovaj je neometan sa 7-8 metara pocao pored vratnice. U 62. minuti Pribanić je zamijenio Pamića, a četiri minute kasnije, nakon Prpićevog prolaska po desnoj strani i ubačaja, Igor Medynskyy zabio je za 4:0. U 75. minuti gosti su uspješno očistili jednu gužvu pred svojim vratima nakon ubačaja Mišćina, a tri minute kasnije, nakon ubačaja Medynskog s desne strane, Matyazh je primio loptu pred golom, okrenuo se i postigao svoj treći pogodak za konačnih 5:0. U 81. minuti Bogovića je na vratima zamijenio Andrić, u 89. je Medynskyy uzdrmao vratnicu, a u posljednjoj minuti Andrić je obranio priliku u kojoj se našao Radman.