19C° Ozalj

18C° Slunj

Karlovac 1919 pobijedio u Maču iz diskutabilnog kaznenog udarca na Knezoviću

Oba pogotka za ‘plavo-bijele’ postigao je Luka Čakarić iz kaznenih udaraca.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Maču upisali i treću proljetnu pobjedu u Trećoj hrvatskoj ligi Središte. U utakmici 20. kola slavili su nad domaćom momčadi Gaja rezultatom 2:1.

Bio je to dvoboj iza kojeg će se, kako se to voli reći, ‘vući repovi’ jer karlovačka je momčad do pobjede došla, treba to priznati, iz vrlo diskutabilnog kaznenog udarca u završnici. Po vrlo teškom, neravnom terenu, momčadi nisu mogle puno toga pokazati. Bila je to više borbena, nego kvalitetna utakmica, u kojoj je domaćin bio standardno dobar, a Karlovčani željni nastavka pobjedničkog niza. Pamićevi nogometaši, gledajući svih 90 minuta, bili su nešto bolji suparnik, imali i više pokušaja prema vratima, i da su došli do pobjede bez spomenute sporne situacije, ne bi bilo nezasluženo.

Unatoč najavama, Knezović, Laštro i Olmo našli su se danas u sastavu. Nije bilo Pausića, Bogovića, Mićunovića, Kćire i Kristaja pa je utakmicu započela postava s Gudeljom na vratima, Ribarom, Olmom, Laštrom i Knezovićem u zadnjoj liniji, Marinićem, Zavalićem i Siljanom u sredini te Čakarićem, Mamićem i Sušilovićem prema naprijed. U siromašnom prvom dijelu domaćin nije opasnije zaprijetio Gudelju, a Karlovac 1919 je imao jednu veliku priliku preko Sušilovića, koji se našao oči u oči s Bobincem, ali nije zabio. U 32. minuti Mišćin je zamijenio ozlijeđenog Siljana, a četiri minute kasnije Karlovac 1919 je poveo. Sušilovićev udarac pogodio je u ruku jednog domaćeg igrača, a sudac Mladen Komesar iz Zagreba pokazao na bijelu točku. Luka Čakarić bio je precizan za 0:1.

U nastavak su krenuli Vratarić i Pamić umjesto Zavalića i Mišćina. ‘Plavo-bijeli’ su kontrolirali utakmicu, imali i nekoliko pokušaja prema Bobincu, ali do pogotka je došao domaćin. Karlovačka obrana odbila je jedan ubačaj na rub kaznenog prostora, Dino Cvrtila primio je loptu na prsa i preciznim udarcem pogodio za 1:1. I onda u 85. minuti stiže sporni trenutak. Bio je ubačaj iz kuta za Karlovac 1919. Postonjski je držao Knezovića za ruku, ovaj se othrvao i onda pao, a Komesar bez trenutka dvoumljenja ponovo pokazao na bijelu točku. Čakarić je još jednom bio siguran za konačnih 1:2.

U sljedećem kolu Karlovac 1919 gostuje u Sisku kod momčadi Segeste.