12C° Ozalj

Karlovac 1919 pogocima Mamića i Čakarića anulirao 0:2 i došao do vrijednog boda u Maču

Kapetan Ivan Mamić u 58. minuti smanjio je na 2:1, a Luka Čakarić je u 77. minuti postavio konačnih 2:2.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Maču upisali novi pozitivni rezultat u Trećoj hrvatskoj ligi Središte. U utakmici 24. kola odigrali su neodlučeno 2:2 s domaćom momčadi Gaja, iako su na početku drugog poluvremena gubili 2:0.

Na krilima velike domaće pobjede nad Kurilovcem, želja ‘plavo-bijelih’ bila je ne izgubiti na neugodnom gostovanju u Maču i u tome su uspjeli. Trener Ćuk i pomoćnik Magdić završili su u samoizolaciji pa je momčad danas s klupe vodio mladi tehniko Nikola Šprajcer, a time je osvojeni bod još vrjedniji. Gledajući svih 90 minuta, Karlovčani su bili nešto bolji protivnik, no primili su dva pomalo ‘jeftina’ pogotka. Srećom, brzo su uspjeli smanjiti i vratiti se u utakmicu, potom i poravnati, a u završnici su čak imali i par prilika za pobjedu, no nisu ih iskoristili.

Karlovac 1919 je istrčao s tri promjene u postavi u odnosu na onu koja je počela dvoboj s Kurilovcem. Bermanec je standardno bio među vratnicama, u zadnju liniju, uz Prpića, Knezovića i Srpka, ušao je Vratarić umjesto Pausića, u sredini je bila standardna trojka Olmo – Marinić – Mamić, a prema naprijed su, uz Bagarića, umjesto Solde i Sušilovića, krenuli Đukić i Čakarić. Mićunović i Basar su i dalje izvan stroja zbog ozljede, a nije bilo ni Dedijera, koji je odsutan zbog sređivanja papirologije oko radne dozvole.

U 7. minuti Karlovčani su odigrali akciju kroz sredinu, lopta je gurnuta na lijevu stranu do Marinića, koji je ušao u kazneni prostor i ubacio pred vrata domaćih, ali nikoga od ‘plavo-bijelih’ nije bilo blizu da zaprijeti Horvatu. Dvije minute kasnije domaći su izveli vrlo sličnu akciju, koja je također završila ubacivanjem bez konkretne prijetnje.  U sljedećoj minuti, nakon ubačaja iz kuta, Vukadin je bio najviši u skoku, ali pucao je ravno u Bermanca, a na drugoj strani je Bagarić zaprijetio Horvatu iskosa s desetak metara, ali domaći čuvar mreže je obranio. Gaj je poveo u 19. minuti. Nakon akcije po lijevoj strani, uslijedio je ubačaj pred vrata, gdje se nečuvan našao Josip Klipa i glavom s deset metara savladao nemoćnog Bermanca. U 25. minuti Karlovac 1919 je kombinirao po lijevoj strani, na povratnoj lopti bio je Olmo, no pucao je prizemno s 20 metara pored vratnice. ‘Plavo-bijeli’ su do kraja poluvremena imali laganu inicijativu, ali nisu uspjeli kreirati niti jednu pravu priliku za izjednačenje.

Domaći odmah zabili za 2:0, Karlovac 1919 se vratio pa u završnici mogao i do pobjede

U trećoj minuti nastavka domaći su povećali prednost. Šaban je odlično prošao po lijevoj strani i ubacio oštro na drugu vratnicu, na kojoj Dinu Cvrtili nije bilo teško s pet metara ubaciti loptu u nebranjenu mrežu. U 52. minuti Sušilović je zamijenio Đukića pa je Čakarić prešao u sredinu napada, a u 58. minuti Karlovac 1919 je smanjio. Nakon duge akcije, Olmo je proigrao kapetana Ivana Mamića, koji se oslobodio svog čuvara i lijepo s 20 metara pogodio Horvatov kut za 2:1. U 65. minuti Soldo i Pamić su ušli umjesto Prpića i Marinića pa je Sušilović prešao na poziciju desnog braniča, Bagarić i Čakarić su držali krila, a Soldo je ušao u vrh napada. Tri minute kasnije, nakon polukontre domaćina, Haramustek je pucao iskosa s lijeve strane, ali Bermanec je odbio u korner. U 69. minuti Pamić je dobro ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, no lopta je prošla sve igrače i nitko od Karlovčana nije uspio zaprijetiti. U 76. minuti Mamić je opalio s ruba kaznenog prostora pored gola, a u sljedećoj minuti Karlovac 1919 je poravnao. Nakon akcije po lijevoj strani, lopta je došla do Luke Čakarića, koji je desnom nogom prizemno pogodio kut domaćih vratiju za 2:2. U 79. minuti Pamić je dugačkom loptom uposlio Soldu, ovaj dao povratnu za Bagarića, no njegov pokušaj sa 16 metara Horvat je zaustavio. U sudačkoj nadoknadi Sušilović je probio desnu stranu i dobro ubacio, no Soldo je za djelić sekunde zakasnio na loptu pa je dvoboj okončan podjelom bodova.

Karlovac 1919 u nedjelju očekuje novo teško gostovanje. Putuje u Zagreb na noge drugoplasiranom Trnju.

Aquaestil otvorio nastup u Europskom kupu uvjerljivom pobjedom nad portugalskim Uniaom Sebastianenseom