12C° Ozalj

Karlovac 1919 pogocima Sušilovića izborio bod na gostovanju kod posljednjeplasiranog Španskog

Kristijan Sušilović pogotke je postigao u 26. i 85. minuti.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Zagrebu, u utakmici pretposljednjeg 33. kola Treće hrvatske lige Središte, odigrali s domaćom momčadi Španskog neodlučeno 2:2.

Bilo je to treće uzastopno gostovanje karlovačkih nogometaša kod momčadi koje se grčevito bore za opstanak. Nakon HAŠK-a 1903 i Vrbovca, domaćin im je danas bilo posljednjeplasirano Špansko, kojemu su imperativ bila sva tri boda. Karlovac 1919 je odigrao dobro prvo poluvrijeme i stekao vodstvo, a da je bio malo zreliji i koncentriraniji, mogao je početkom nastavka odvesti utakmicu u mirnije vode. Međutim, kao u nekoliko navrata ove sezone, zakomplicirao si je život, dopustio suparniku da se vrati u utakmicu, preokrene, pa je na koncu hvatao i uhvatio bod.

Trener Ćuk nije mogao računati na ozlijeđene Pahanića, Kelavu i Pamića, a nekolicinu igrača koji su u proljetnom dijelu sezone imali veliku minutažu ostavio je na klupi. Susret je započeo s Bogovićem na vratima, Prpićem, Pausićem, Knezovićem i Srpkom u zadnjoj liniji, Marinićem, Pribanićem i Mićunovićem u sredini te Čakarićem, Đukićem i Sušilovićem prema naprijed.

Kao što smo napisali u uvodu, Karlovac 1919 je u prvih 45 minuta bio bolji protivnik i na odmor je otišao s prednošću 1:0 pogotkom kojeg je u 26. minuti postigao Kristijan Sušilović. Akciju je započeo Čakarić, koji se na sredini igrališta oslobodio svog čuvara, i onda uposlio Sušilovića, koji je lijepim udarcem u gornji kut savladao nemoćnog Gujića. Domaćin je u prvom dijelu ostao bez prave prilike, a ‘plavo-bijeli’ su u 15. minuti preko Knezovića glavom imali dobru situaciju te još dva puta preko Čakarića – jednom je tukao pored vratnice, a drugi puta mu je Gujić obranio.

I prvih desetak minuta drugog dijela pripalo je Karlovčanima, koji su kreirali tri prilike i imali mogućnost usmjeriti susret u potpunosti na svom mlin. U 56. minuti Ćuk je umjesto Čakarića, Mićunovića i Đukića u igru ubacio Soldu, Mamića i Bagarića, no ‘plavo-bijeli’ počeli su padati. Zagrepčani su sve više stiskali i u 59. minuti stigli do poravnanja. Povratnu loptu Ivan Ljubičić smjestio je u suprotni Bogovićev kut. Sedam minuta kasnije Špansko je došlo do preokreta. Nakon udarca iz kuta lopta je preletjela sve igrače, Mamić je bio sam na njoj, no odbila se od trave i nes(p)retno ga pogodila u ruku, a sudac Meglić iz Krapinskih Toplica nije dvojio i pokazao je na bijelu točku. Ljubičić je pogodio mrežu Bogovića i domaćima donio toliko željeno vodstvo. U završnici susreta ponovo je Karlovac 1919 preuzeo inicijativu i krenuo po izjednačujući pogodak te do njega stigao u 85. minuti. Brz protunapad izbacio je Sušilovića samog na Gujića, a brzonogo karlovačko lijevo krilo pogodilo je mrežu za konačnih 2:2. Do kraja susreta još su Karlovčani tražili kazneni udarac nad Sušilovićem, koji je pao u kaznenom prostoru, no sudac Meglić dao je dvostrukom strijelcu ‘plavo-bijelih’ žuti karton za simuliranje.

U posljednjem kolu prvenstva Karlovac 1919 će na Čavlekovom stadionu dočekati momčad Bistre.

Aquaestil otvorio nastup u Europskom kupu uvjerljivom pobjedom nad portugalskim Uniaom Sebastianenseom