28C° Ogulin

31C° Ozalj

30C° Slunj

Karlovac 1919 pogocima Sušilovića, Kristaja i Siljana u prijateljskom ogledu pobijedio momčad porečkog Jadrana

Unatoč pobjedi nad drugoplasiranom momčadi Treće hrvatske lige Zapad, trener Pamić nije baš bio zadovoljan pristupom svojih nogometaša.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Medulinu, u prijateljskoj utakmici, pobijedili momčad Jadrana iz Poreča rezultatom 3:2.

U pauzi nastupa na ‘Medulin cupu’ Pamićeva je momčad odmjerila snage s drugoplasiranom momčadi Treće hrvatske lige Zapad i upisala pobjedu, no karlovački strateg nije baš bio zadovoljan pristupom svojih igrača. Na zagrijavanju je Oršolić zadobio težu ozljedu lista, zbog čega je ispao iz sastava pa su ‘plavo-bijeli’ utakmicu započeli u sastavu Bogović – Ribar, Pausić, Knezović, G. Stepinac – Olmo Zavalić, Mićunović – Čakarić, Kristaj, Sušilović.

U vrlo čvrstoj i oštroj utakmici, na trenutke i pregruboj za prijateljski ogled, oko 20. minute ozlijedio se Olmo pa je njegovo mjesto zauzeo Pribanić, a Karlovac 1919 je poveo pogotkom Kristijana Sušilovića. U 35. minuti Pamić je iz igre izvadio Čakarića i ubacio Mamića, a u poluvremenu s vrlo malo prilika Porečani su svoje dvije iskoristili i do odmora preokrenuli na 2:1.

U nastavak su Andrić i Siljan krenuli umjesto Bogovića i Zavalića. Jadran je bio nešto bolji, stvorio par poluprilika, no Karlovčani su bili konkretniji. Najprije je Noz Kristaj poravnao na 2:2, a pobjednički pogodak za ‘plavo-bijele’ postigao je Antonio Siljan iz slobodnog udarca s dvadesetak metara. U 65. minuti Pamić je na teren poslao šestoricu svježih igrača – umjesto Ribara, Pausića, Knezovića, Mićunovića, Sušilovića i Kristaja ušli su Kusanić, Vratarić, Laštro, Mandura, Mišćin i Rendulić. Nakon pogotka Karlovca 1919 za 3:2 Porečani su se otvorili u želji da dođu do poravnanja, što je otvorilo prostora za kontre i polukontre Pamićeve ekipe. Nekoliko su ih naši igrači pokrenuli, ali bez konkretnog učinka.

Obzirom je Rudar iz Prijedora nadigrao tuzlansku Slobodu s 1:0, identičnim rezultatom kao i Karlovčane, a Sloboda i Karlovac 1919 su odigrali bez pogodaka, ždrijeb će odlučiti hoće li ‘plavo-bijeli’ u subotu igrati za 3. ili 5. mjesto na ‘Medulin cupu’.