7C° Duga Resa

9C° Ogulin

8C° Ozalj

6C° Slunj

Karlovac 1919 pogotkom Enesa Novinića ‘slomio’ Zagreb i nastavio pobjedničku seriju

Središnji domaći napadač pogodak vrijedan tri boda postigao je u 84. minuti.

KARLOVAC – Pogotkom Enesa Novinića, nogometaši Karlovca 1919 danas su na pomoćnom igralištu Čavlekovog stadiona, u utakmici 10. kola Četvrte lige Središte, minimalno slavili nad momčadi Zagreba rezultatom 1:0 i nastavili pobjednički niz.

Mamić i Vinski imali su žute kartone, Mićunović i Joha izostali su zbog poslovnih obaveza, i u tako okrnjenom sastavu domaći su izuzetno teško došli do nova tri boda. Bila je to slaba nogometna predstava, bez puno prilika. Karlovac 1919 se jako mučio s organizacijom igre, nije bilo pravih pasova, nije stvarao prilike, ali je na koncu uspio ‘ugurati’ pogodak vrijedan pobjede. Trener Štefančić na pozicije braniča postavio je Pahanića i Prpića, u sredini su igrali Veselić, Šprajcer i Daniel Marinić, a prema naprijed Turkalj, Novinić i Kurečki. Na vratima je standardno siguran bio Jurić-Bare.

Prvi i jedinu pravu priliku u prvih 45 minuta Karlovac 1919 je imao u 20. minuti. Veselić je dijagonalom pronašao Šprajcera, no ovaj se spetljao u dobroj poziciji pa nije ni zaprijetio vratima Gašparića. Dvije minute kasnije gosti su uputili prvi udarac prema Juriću-Bari, a u posljednjoj minuti prvog dijela, nakon ubačaja Veselića, Zagrepčani su umalo glavom ubacili loptu u vlastitu mrežu.

Ubacio je Štefančić u nastavku Popovačkog umjesto Šprajcera i ova prvi je u 56. minuti fino ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, no udarac glavom Novinića Gašparić je obranio. Tri minute kasnije probao je Daniel Marinić s ruba kaznenog prostora, ali također bez promjene rezultata. Novi problemi za trenera Štefančića pojavili su se u 72. minuti, kada je zbog ozljede igru morao napustiti kapetan Turkalj, a samo minutu kasnije Kurečki je bio u dobroj situaciji iskosa s desne strane, ali slabo je pucao. U 77. minuti Zagreb je ostao s igračem manje jer je drugi isključujući žuti karton zaradio Kižlin, a u 84. minuti Karlovac 1919 je konačno ‘probio’ gostujuću obranu. Popovački je ubacio iz slobodnog udarca, Novinić pucao glavom, Gašparić obranio, ali na odbijenu loptu ponovo je stigao Enes Novinić i ubacio je u mrežu. U 87. minuti Daniel Marinić morao je iz igre zbog drugog žutog kartona, a Lovro Medić je u 89. minuti uputio zadnju prijetnju prema Juriću-Bari, ali domaći vratar bio je siguran.

SPORTSKI VIKEND

Odbojkašice Karlovca u vrlo bitnoj utakmici dočekuju Drenovu, rukometaši Karlovca domaćini Kozali, ‘školarke’ gostuju u Samoboru