13C° Ogulin

13C° Ozalj

Karlovac 1919 pogotkom Kurečkog slavio nad Gajem i došao do prvih ovosezonskih bodova

U nastavku su Mamić i Čakarić propustili realizirati velike prilike, a Gaj je mogao do izjednačenja preko Haramusteka.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu, u utakmici 7. kola Treće hrvatske lige Središte, konačno prekinuli seriju poraza. I ne samo prekinuli seriju poraza, nego su slavili nad momčadi Gaja iz Mača rezultatom 1:0 i došli do prve prvenstvene pobjede.

Marinića i Johe nije bilo u kadru, a nevjerojatna serija pehova koja prati karlovačke nogometaše ove sezone nastavila se i prije početka susreta. Kristijan Dragović se nakon bolesti vratio u momčad i trebao je biti u početnih 11, no na zagrijavanju je ozlijedio koljeno pa je novi trener Sreten Ćuk bio primoran na promjenu u sastavu pred sam početak dvoboja. I malo nas je iznenadio sastavom jer su do sada standardni Mićunović i Mamić završili na klupi, a u sustavu 4-4-3 na travnjak su istrčali Bermanec – Basar, Pausić, Vratarić, Prpić – Veselić, Popovački, Ramić – Kurečki, Turkalj i novopridošli Luka Čakarić.

Karlovac 1919 je prvih 45 minuta odigrao vrlo dobro i zasluženo otišao na odmor s prednošću. Bio je borben, rastrčan i imao više od igre od gostiju iz Mača, a u nastavku se povukao, prepustio inicijativu Gaju i vrebao iz protunapada. I mogao je riješiti pitanje pobjednika i prije posljednjeg sučevog zvižduka da su Mamić, Kurečki i Čakarić bili prisebniji u tri sjajne situacije u nastavku. Imali su i gosti u drugom dijelu par dobrih situacija, ali nisu ih uspjeli realizirati pa je s posljednjih Jerbićevim zviždukom na Čavlekovom stadionu počelo veliko slavlje.

Odlično prvo poluvrijeme Kurečki okrunio pobjedničkim pogotkom

Odličnu situaciju za vodstvo domaći su propustili već u 6. minuti. Kurečki je probio svog braniča na desnoj strani, dao odličnu povratnu loptu za Popovačkog, no ovaj je s 13-14 metara pucao visoko preko grede. Tri minute kasnije goropadni Karlovac 1919 složio je novu opasnost pred Horvatovim vratima. Nakon ubačaja Popovačkoh iz kuta, lopta je prenesena na drugu vratnicu, ali Turkalj je pucao u vanjski dio mreže. Gaj je prvi pokušaj prema Bermancu upisao u 16. minuti, ali Iskrić je opalio ravno u karlovačkog čuvara mreže. U 22. minuti gosti su si umalo zabili autogol. Nakon ubačaja Kurečkog s desne strane, jedan od gostujućih braniča glavom je htio vratiti loptu svom vrataru, no učinio je to tako loše da je Horvat krajnjim naporom uspio loptu izvući iz samog donjeg desnog kuta i spriječiti vodstvo Karlovca 1919. Tri minute kasnije Bermanec je obranio solidan pokušaj gostiju iskosa s desne strane, a u 34. minuti ‘Čavlek’ je eksplodirao od veselja. Turkalj je povukao kontru i gurnuo desno za Kurečkog, koji je opalio iskosa, a jedan od gostujućih braniča malo je zahvatio loptu u pokušaju bloka, no sasvim dovoljno da joj podigne putanju i da ona odsjedne u suprotnom gornjem kutu Horvatovih vratiju za odlazak Karlovca 1919 na odmor s 1:0.

Mamić i Čakarić u nastavku promašili velike prilike

‘Plavo-bijeli’ su se u nastavku povukli, Gaj je preuzeo inicijativu, imao loptu u nogama i prvi zaprijetio u 50. minuti preko Tomeka, ali Bermanec je obranio. U 54. minuti trener Ćuk je povukao prve poteze – izašli su Ramić, Veselić i Popovački, a ušli Mićunović, Mamić i Maletić. Dvije minute kasnije Basar je sjajno probio desnu stranu i ubacio pred vrata, no gostujuća obrana očistila je ispred Turkalja i Čakarića. Gademzi su u 61. minuti razvili transparent ‘Mata uvijek dio nas’, kao potporu smijenjenom treneru Štefančiću, što je izazvalo veliki pljesak tribina, a dvije minute kasnije Bermanec je presjekao oštro ubacivanje Haramusteka s desne strane i otklonio prijetnju za domaća vrata. U 68. minuti Kelava je zamijenio kapetana Turkalja, a tri minute kasnije Gaj je imao svoju najbolju priliku na utakmici. Maloča je ubacio s lijeve strane, zaspala je karlovačka obrana, Haramustek je primio loptu pred golom, uspio je gurnuti pored Bermanca koji mu je krenuo u udarac, no srećom po domaće, lopta je otišla tik pored vratnice. Još bolju priliku imao je Mamić u 80. minuti, koji je mogao riješiti pitanje pobjednika. Čakarić je ubacio s desne strane, lopta je preletjela domaće braniče, Mamić je bio sam, primio je na 7-8 metara od gola i onda traljavo pucao preko grede. Novu šansu za drugio pogodak Karlovac 1919 je imao četiri minute kasnije. Kurečki je ukrao loptu gostujućoj obrani na desnoj strani, domaći su bili trojica na jednoga, mogao je poslužiti Čakarića ili Mamića, no odlučio se na udarac iz daljine i promašio vrata. U 86. minuti Čakarić je krenuo u kontru jedan na jedan, no branič Gaja mu je uspio izbiti loptu iz nogu, minutu kasnije Šako je zamijenio strijelca Kurečkog, a u 89. minuti Haramustek je, u želji da ubaci s desne strane, uputio jako neugodnu loptu pod gredu Bermančevih vratiju, no domaći vratar je bio priseban i izbio loptu u korner. U sudačkoj nadoknadi Mićunovićev ubačaj s desne strane Kelava je glavom spustio za Čakarića, koji se našao oči u oči s Horvatom, no ovaj je odlično intervenirao i spasio svoja vrata.

Karlovac 1919 je tako s novim trenerom stigao do prvih ovosezonskih bodova, a priliku za osvajanje novih imat će u sljedećem kolu, kada na Čavlekov stadion dolazi momčad Trnja.