5C° Ogulin

4C° Ozalj

Karlovac 1919 poražen od Hrvatskog dragovoljca, ali po vrlo teškom terenu pružio dobar otpor

Uz novopridošlog Filipa Srpka, u ‘plavo-bijelom’ dresu danas smo od novih lica vidjeli Branka Đukića, Carlosa Olma, Filipa Soldu, povratnika Kristijana Sušilovića te mlade snage Stepinca, Ribara i Cara.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su na pomoćnom igralištu Čavlekovog stadiona, u prvoj pripremnoj utakmici za proljetni dio sezone, poraženi od vodeće momčadi Druge hrvatske lige, Hrvatskog dragovoljca, rezultatom 2:0.

Po vrlo teškom blatnjavom terenu, djelomično prekrivenim i snijegom, momčadi nisu uspjele prikazati puno od igre, što je i razumljivo, ali igrače i jedne i druge ekipe svakako treba pohvaliti za iskazani trud i borbenost. Trener Sreten Ćuk i kolega mu s druge strane Miroslav Kuljanac, nekadašnji pomoćni trener karlovačkog kluba iz prvoligaških dana, isprobali su sve što su imali u kadru. Vodeći drugoligaš je u punom jeku priprema za proljetni dio prvenstva, Karlovčani su tek počeli s pripremama za nastavak sezone, a u ‘plavo-bijelom’ dresu vidjeli smo i neke prinove koje su na probi i o kojima će trener Ćuk, zajedno s vodstvom kluba, donijeti odluku hoće li ili neće pojačati momčad s Korane.

Trener Ćuk u utakmicu je krenuo s Bermancem na vratima, Prpićem i Brumenom na bokovima, Pausićem i Johom na stoperima, Marinićem, Mićunovićem i Carlosom Olmom, starijim bratom puno poznatijeg Danija, u sredini, te u napadu sa Sušilovićem, Pahanićem i Brankom Đukićem, još jednim igračem na probi. Prvu priliku na utakmici imali su domaći u 7. minuti. Mićunović je ubacio iz kuta, Marinić utrčao na prvu vratnicu, ali je glavom tukao pored gola. U 15. ponovo Karlovac 1919 prijeti nakon prekida. Još jednom je Mićunović izveo udarac iz kuta, Olmo najviše skočio, ali njegov udarac glavom završio je na gornjem dijelu grede. Šest minuta kasnije Hrvatski dragovoljac je poveo. Ernst Leon se sjurio kroz domaću obranu, izbio pred Bermanca i prizemnim udarcem iskosa s lijeve strane pogodio mrežu za 0:1. U 29. minuti gosti su mogli do povećanja vodstva. Seth je u brzom protunapadu pretrčao Prpića i pucao iz slične pozicije kao i njegov suigrač kod pogotka, no Bermanec je ovog puta spasio svoju mrežu. U 31. minuti Čakarić je ušao umjesto Pahanića, a u 35. Kelava je zamijenio Olma. U 39. minuti Sušilović je dobro ubacio s desne strane, no udarac Čakarića prošao je pored vratnice.

U nastavak je Hrvatski dragovoljac ušao s potpuno novom postavom, a trener Ćuk krenuo je s mladim Petrovićem na vratima, Prpićem, Vratarićem, Knezovićem i prinovom Srpkom u zadnjoj liniji, Ramićem, Kelavom i Mamićem u sredini, te prema naprijed s Čakarićem, Dedijerom i stasitim Filipom Soldom, sinom nekadašnjeg hrvatskog reprezentativca Zvonimira Solde. I već u 46. minuti Soldo se našao u dobroj situaciji nakon ubačaja Prpića s desne strane, no vratar gostiju spriječio je pogodak. Tri minute kasnije Dedijer je pucao lijevom nogom sa 17-18 metara, ali ponovo je gostujući vratar bio na visini zadatka. U 52. minuti Petrović je odlično obranio neugodan udarac Perića pod gredu, a u 61. minuti Čakarića je zamijenio Bagarić. Minutu kasnije Skansi je iskosa s desne strane pucao pored gola, u 66. su umjesto Prpića i Kelave priliku dobili juniori Stepinac i Ribar, u 77. Petrovića je na vratima zamijenio također mladi Car, a u 89. minuti, nakon brzog protunapada i prodora Beloše po lijevoj strani, njegov ubačaj je Raul smjestio u mrežu za konačnih 0:2.

Karlovac 1919 sljedeću pripremnu utakmicu igra u nedjelju od 11:15 sati na pomoćnom igralištu Čavlekovog stadiona s vodećom momčadi Treće hrvatske lige Središte, zagrebačkim Jarunom.