15C° Karlovac

15C° Duga Resa

14C° Ogulin

14C° Ozalj

Karlovac 1919 poražen od Lučkog, poveo preko Čakarića pa primio dva pogotka u posljednjih dvadeset minuta

‘Plavo-bijeli’ su poveli pogotkom Čakarića u 50. minuti, no Zagrepčani su preko Kulenovića i Jovičića došli do preokreta.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Zagrebu, u prijateljskoj utakmici, poraženi od trećeligaša Lučkog rezultatom 2:1.

Bila je to utakmica u kojoj su ‘plavo-bijeli’ ostali dužni u prvom dijelu, u kojem je domaćin bio bolji suparnik, pogotovo u prvih dvadesetak minuta, kada je žestoko pritisnuo. U nastavak je Ćuk krenuo s jačim sastavom, Karlovčani su zaigrali bolje i došli do vodstva, ali nakon novih promjena u sastavu domaćin je u završnici uspio preokrenuti i doći do pobjede.

Karlovac 1919 je započeo susret s Bogovićem na vratima, Đoparom, Pausićem, Knezovićem i Majcenićem u zadnjoj liniji, Gabrijelom Stepincem, Pribanićem i Marinićem u sredini te Gomezom Hositom, Mamićem i Sušilovićem prema naprijed. Zagrepčani su od početka preuzeli inicijativu, diktirali igru i bili bolji protivnik, iako nisu bili pretjerano konkretni. U 7. minuti zaprijetili su dobrim udarcem s ruba kaznenog prostora pod gredu, no Bogović je odbio u korner. Jedinu priliku u prvom dijelu Karlovac 1919 je imao u 14. minuti, kada je Sušilović ukrao loptu neopreznoj domaćoj obrani, sjurio se prema vratima i pucao iskosa, ali vratar Lučkog je njegov pokušaj obranio. U 19. minuti, nakon ubačaja iz kuta, domaći su upisali pokušaj glavom pored gola, a u 30. minuti Čakarić je ušao umjesto Mamića, koji se požalio na ozljedu lista. Do kraja prvog dijela više nije bilo prilika pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

U drugo poluvrijeme Ćuk je krenuo s Prpićem, Oršolićem, Dadićem, Mićunovićem i Bagarićem umjesto Đopara, Pausića, Gabrijela Stepinca, Hosita Gomeza i Pribanića. ‘Plavo-bijeli’ su zaigrali bitno bolje i vrlo brzo došli do vodstva. U 50. minuti Sušilović je povukao protunapad preko lijeve strane, ušao u sredinu i dao loptu za Luku Čakarića, koji se krasno oslobodio svog čuvara i lijevom nogom s ruba kaznenog prostora pogodio za 0:1. Sedam minuta kasnije Bogović je bez problema ukrotio domaći pokušaj iz slobodnog udarca s tridesetak metara, a u 65. minuti Zagrepčani su ubacili s desne strane, no njihov napadač pucao je sa 7-8 metara pored vratnice. U istoj minuti Pamić je zamijenio Marinića, u 72. minuti Bagarićev udarac s dvadesetak metara domaći je vratar obranio, a u sljedećoj minuti Lučko je poravnalo. Nakon ubačaja s lijeve strane, Kulenović je u padu zahvatio loptu glavom i od vratnice je smjestio u mrežu nemoćnog Bogovića za 1:1. U 79. minuti Szczuka, Rafael Stepinac, Vucelić i Hassany su zamijenili Bogovića, Majcenića, Knezovića i Čakarića pa je domaćin ponovo preuzeo inicijativu. U istoj minuti Karlovac 1919 je imao veliku priliku za drugi pogodak. Pamić je dijagonalom pronašao Vucelića na lijevoj strani, ovaj je gurnuo loptu u sredinu kaznenog prostora, no Sušilović je sa samo 7-8 metara uspio prebaciti vrata. I onda je dvije minute kasnije stigla kazna. Domaći su dali krasan pas iza leđa karlovačke obrane, Jovičić je utrčao, zaobišao Szczuku i pogodio praznu mrežu za 2:1. U 86. minuti Dadić je dugačkom loptom uposlio Bagarića na desnoj strani, ovaj je oštro prizmeno ubacio, ali Hassany je zamalo zakasnio na ubačaj.

Od ponedjeljka do petka karlovački će nogometaši boraviti u Motelu Roganac u Dugoj Resi. Prijepodne će trenirati na dugoreškom stadionu, a poslijepodne na igralištu VOŠK-a u Belavićima. U srijedu će odigrati prijateljsku utakmicu s našim novim četvrtoligašem Dugom Resom 1929.