4C° Karlovac

4C° Duga Resa

5C° Ogulin

4C° Ozalj

Karlovac 1919 porazom od Oriolika ispao iz Hrvatskog kupa, u ‘plavo-bijelom’ taboru ogorčeni suđenjem

Kurečki je s bijele točke u 55. minuti smanjio na 2:1, a potom su ‘plavo-bijelima’ poništena dva pogotka.

Nogometaši Karlovca 1919 već na prvoj su se stepenici oprostili od ovosezonskog natjecanja u Hrvatskom kupu. U utakmici pretkola, odigranoj danas u Oriovcu, poraženi su od domaćeg trećeligaša Oriolika rezultatom 2:1.

Domaćin je u susret ušao s puno većim samopouzdanjem od Karlovčana. U prvenstvu je nanizao tri uzastopne pobjede, dok je Karlovac 1919 u subotu protiv Segeste na Čavlekovom stadionu upisao treći uzastopni poraz. Veliki problem ‘plavo-bijelih’ na početku sezone je i realizacija – nisu postigli niti pogotka u tri prvenstvena kola pa je trener Štefančić uoči ovog ogleda imao dosta briga. Danas nije mogao računati na Maletića, koji je isključen u prvenstvenom ogledu sa Segestom, a ni Marinića, koji je bio na klupi, ali nije ulazio u igru zbog ozljede. Na travnjak je poslao Bermanca na vratima, Basara, Pausića, Vratarića i Prpića u zadnjoj liniji, Mićunovića, Ramića i Turkalja u sredini te Kurečkog, Mamića i Johu prema naprijed. Bila je to utakmica podjednakih suparnika, s prilikama na jednoj i drugoj strani. Nažalost, u karlovačkom taboru nakon susreta najviše se pričalo o suđenju – dojma su da je domaćinu u prvom poluvremenu poklonjen kazneni udarac nakon nepostojećeg prekrašaja, te da su im u nastavku poništena dva regularna pogotka.

Nesreća pa sumnjiv kazneni udarac

Već u 2. minuti domaćima je zaprijetio Turkalj, ali njegov udarac glavom nakon udarca iz kuta završio je preko grede. Sljedećih petnaestak minuta igralo se uglavnom na sredini terena, vrlo tvrdo i prilično agresivno, a onda su u 18. minuti udarac upisali i domaćini, ali glavom preko gola. Dvije minute kasnije Basar je povukao polukontru po desnoj strani i ubacio povratnu loptu u sredinu, ali Mamiću iza leđa, a slično je završila i akcija ‘plavo-bijelih’ u 27. minuti jer nakon ubačaja Mamića s lijeve strane nikoga nije bilo pred vratima domaćih. Oriolik je poveo u 36. minuti. Luka Đerek je ubacio loptu s desne strane, ona je pogodila Prpića u bloku, preskočila Bermanca i završila u suprotnom kutu u ‘maloj mrežici’. Četiri minute kasnije jedan od domaćih igrača pada u kaznenom prostoru, a sudac Zdenko Lovrić iz Đakova pokazuje na kazneni udarac, na veliko čuđenje ‘plavo-bijelih’. Precizan je u 42. minuti bio Matej Marušić i pogodio za 2:0 pa se pri tom rezultatu otišlo na odmor.

Karlovčanima poništena dva pogotka u nastavku

Štefančić je u poluvremenu u svlačionici ostavio Johu i umjesto njega u vatru gurnuo Kelavu. U 52. minuti domaći su izveli dobar protunapada, ali završio je udarcem pored gola, a tri minute kasnije Karlovac 1919 je smanjio rezultat. Nakon Mićunovićevog slobodnog udarca netko od domaćih igrao je rukom u svom kaznenom prostoru i sudac Lovrić pokazao je na bijelu točku. Toni Kurečki smanjio je na 2:1. U 63. minuti Basar je probio desnu stranu i dobro ubacio, ali Kurečki puca preko gola. Pet minuta kasnije Karlovčanima je poništen pogodak. Mićunović je ubacio s desne strane, Mamić glavom zatresao mrežu, no pomoćni sudac Knez iz Osijeka signalizirao je zaleđe. U 77. minuti Bermanec je upisao obranu nakon udarca domaćih, a u 79. minuti Karlovcu 1919 je poništen još jedan pogodak. Kurečki je ubacio s desne strane, Turkalj trese mrežu domaćih, ali pomoćni sudac Knez je signalizirao da je lopta izašla izvan igrališta. U 85. minuti Prpića i Ramića zamijenili su Pahanić i Popovački, a rezultat se do posljednjeg sučevog zvižduka više nije mijenjao.

Karlovac 1919 se sada ponovo okreće prvenstvu – u subotu od 16:30 sati na Čavlekovom stadionu, u 5. kolu, dočekuje momčad Dugog Sela.