-1C° Ozalj

-2C° Slunj

Karlovac 1919 poveo u Senju pa na koncu izgubio 2:1 od domaćeg Nehaja

Jedini pogodak za karlovačku momčad postigao je Sandi Hudorović u 23. minuti.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Senju, u pripremnoj utakmici, poraženi od domaćeg trećeligaša Nehaja rezultatom 2:1.

Podosta igrača i danas je nedostajalo treneru Matiji Štefančiću, koji je domaćima suprotstavio Jurića-Baru, Vinskog, Jakovića, Vratarića, Prpića, Veselića, Popovačkog, Johu, Hudorovića, Kurečkog i Turkalja. Karlovac 1919 bio je bolji suparnik većim dijelom prvog poluvremena, došao je i do vodstva, ali domaći su do odmora uspjeli preokrenuti. U nastavku su treneri zamijenili dosta igrača, kvaliteta igre je ponešto pala, Karlovčani su imali prilike izbjeći poraz, ali nisu bili precizni. U karlovačkom taboru nakon susreta nisu bili zadovoljni prilično oštrom i na trenutke grubom igrom Senjana, a trener Štefančić izrazio je zadovoljstvo što su svi njegovi igrači teren napustili bez ozljeda.

Prvu priliku Karlovac 1919 je imao već u 5. minuti. Nakon ubačaja iz kuta, domaća obrana panično je reagirala, ali je na koncu uspjela očistiti ispred Jakovića i Turkalja. Domaći su tri minute kasnije okušali udarac s 25 metara, ali Jurić-Bare je bio siguran. U 11. minuti Turkalj je ubacio dobru loptu s desne strane, na koju zamalo kasni Joha, a u 20. minuti Popovački je upisao dobar pokušaj iz slobodnog udarca s dvadesetak metara iskosa s desne strane, ali je lopta otišla pored vratnice. Dvije minute kasnije udarac Kurečkog sa ruba kaznenog prostora vratar domaćih izbija u korner, a u 23. minuti, nakon tog ubačaja iz kuta, Sandi Hudorović najviše je skočio pred golom Senjana i zabio za 0:1. U 27. minuti, nakon polukontre domaćih, Jurić-Bare brani njihov pokušaj, a četiri minute kasnije polukontru su složili i Karlovčani, ali je Hudorović zakasnio na povratnu loptu. U 35. minuti Popovački ubacuje iz slobodnog udarca s lijeve strane, Hudorović puca glavom, ali domaći vratar spašava. Dvije minute kasnije domaći su poravnali. Veselić je izgubio loptu na 18 metara, domaći napadač ušao je u kazneni prostor, Veselić ga je povukao i sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator za 1:1 bio je Budan. U 41. minuti Karlovčani su neoprezno izgubili još jednu loptu, što je iskoristio Čačić i krasnim udarcem s 20 metara savladao Jurića-Baru za 2:1. Mogli su domaći samo dvije minute kasnije i do trećeg pogotka nakon dobro ubačene povratne lopte, ali udarac domaćeg napadača karlovački vratar sjajno je obranio.

U nastavku, u 55. minuti, Štefančić je iz igre izvadio Popovačkog, Kurečkog, Hudorovića, Prpića i Johu, a ubacio Cindrića, Šaku, Pahanića, Šprajcera i Josipa Marinića. U 62. minuti, nakon kontre domaćih, njihov ponajbolji igrač Tomac pucao je preko grede. Dvije minute kasnije domaći igrač izbija sam pred Jurića-Baru, ali ovaj padom u noge spašava svoja vratam a u 68. minuti udarac Jakovića pohađa domaćeg igrača pred gol-linijom. U 73. minuti, nakon ubačaja Pahanića, Šprajcer tuče glavom, ali domaći vratar brani. Osam minuta kasnije Šprajcer je u novoj prilici nakon dobre akcije Pahanića i Šake, ali sa 5-6 metara neometan puca preko grede. Dvaput je potom zaprijetio Turkalj. U 87. minuti s dvadesetak metara puca preko gola, a dvije minute kasnije vratar mu brani pokušaj iz slobodnog udarca. Posljednju situaciju za izjednačenje imao je Prpić u 90. minuti, ali pucao je pored gola pa je ostalo 2:1 za Senjane.

U srijedu će ‘plavo-bijeli’ odmjeriti snage sa županijskim ligašem Barilovićem, a sljedećeg vikenda trebali bi igrati protiv Ponikvi.