12C° Ozalj

Karlovac 1919 preokrenuo u nastavku i pred navijačima proslavio domaću pobjedu nad Zagorcem

Pogotke za ‘plavo-bijele’ postigli su Filip Soldo u 66. i 78. te Luka Čakarić u 71. minuti.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu došli do nove domaće pobjede u Trećoj hrvatskoj ligi Središte. U utakmici 32. kola nadigrali su momčad Zagorca iz Krapine rezultatom 3:1, iako su gosti na odmor otišli s vodstvom.

Nakon slabe partije u srijedu u Vrbovcu, ‘plavo-bijeli’ su danas odigrali dobro i zasluženo upisali bodove. U prvih 45 minuta bili su bolji protivnik i stvorili nekoliko prilika, ali nisu našli put do mreže suparnika, dok su gosti iz Krapine do vodstva došli iz svoje jedine šanse u prvom poluvremenu. U nastavku je Ćuk pogodio sa izmjenama – Mamić, Čakarić i Soldo donijeli su dodatnu energiju domaćoj momčadi, koja je uspjela napraviti preokret, upisati trinaestu ovosezonsku pobjedu i na kraju je bučno proslaviti s navijačima. Naime, odlukom stožera civilne zaštite, po prvi puta ove sezone Karlovac 1919 je nastupio pred navijačima, kojih je moglo biti maksimalno stotinu.

Trener Sreten Ćuk danas nije mogao računati na ozlijeđene Pamića, Pahanića i Kelavu, dok se kapetan Mamić, koji je bio upitan, ipak našao na klupi. Utakmicu je započeo s Bogovićem na vratima, Basarom, Vratarićem, Knezovićem i Prpićem u zadnjoj liniji, Olmom, Marinićem i Mićunovićem u sredini te Bagarićem, Đukićem i Sušilovićem prem naprijed.

I počelo je vatreno. Već u 1. minuti Olmo je oduzeo loptu i uposlio Bagarića na desnoj strani, ovaj je nabacio na suprotnu do Đukića, koji je glavom spustio za Mićunovića, ali njegov udarac su gosti blokirali. Dvije minute kasnije domaći su imali novu priliku. Bagarić je ušao s desne strane u kazneni prostor i oštro ubacio, vratar Babić kratko odbio loptu, no Đukićev udarac s nekoliko metara otišao je preko grede. I onda su u 7. minuti gosti poveli. Povukli su kontru i gurnuli lijevo za Kanceljaka, ovaj je pronašao Matiju Smrekara u kaznenom prostoru, koji se krasno lažnjakom oslobodio Vratarića i savladao Bogovića za 0:1. Tri minute kasnije Kanceljak je opalio iskosa s lijeve strane preko grede, a u 13. je Marinić odličnom loptom izbacio Bagarića iza obrane Zagorca, no njegov udarac je Babić odbio u korner. U 20. minuti Mićunović je lijepo podvalio loptu za Sušilovića, koji se sjurio po lijevoj strani prema Babiću, ali gostujući vratar još jednom je spasio svoju momčad. Zadnju priliku u prvom dijelu imao je Karlovac 1919 u 39. minuti. Odigrao je brzi protunapad, Sušilović je probio lijevu stranu i ošto ubacio, ali udarac Đukića iz klizećeg položaja gosti su skrenuli u korner.

Mamić, Čakarić i Soldo donijeli dodatnu energiju i inicirali preokret

Domaći su bez izmjena krenuli u nastavak i već u 47. minuti tražili kazneni udarac. Bagarić je na desnoj strani prošao svog čuvara i pao, ali sudac Antunović iz Velike Gorice samo je odmahnuo rukom. U 55. minuti umjesto Đukića i Mićunovića ušli su Soldo i Mamić i Karlovac 1919 je još jače pritisnuo. Međutim, gosti iz Krapine imali su veliku priliku u 65. minuti za 0:2. Smrekar je imao loptu na rubu kaznenog prostora, netko od domaćih mu je izbio, ali ravno do Hoića, koji se našao oči u oči s Bogovićem, ali domaći čuvar mreže je obranio. I onda je u sljedećoj minuti Karlovac 1919 stigao do izjednačenja. Bagarić je ubacio s lijeve strane, gosti kratko odbili, Basar je prvi stigao do odbijene lopte i bio srušen, a Antunović je pokazao na bijelu točku. Siguran je bio Filip Soldo i zabio za 1:1. Netom prije pogotka Čakarić je zamijenio Prpića pa je Sušilović spušten na lijevog braniča, a Čakarić je zauzeo poziciju na lijevom krilu i nakon samo pet minuta u igri zabio za preokret. Mamić je pokrenuo protunapad i odlično gurnuo u priliku Čakarića, koji je povukao još par metara i pogodio mrežu za 2:1. U 71. minuti Firer se našao u kaznenom prostoru domaćih, koji mu nikako nisu uspjeli oduzeti loptu, na kraju je vrlo dobro pucao u donji kut, ali Bogovićje još bolje obranio. U 78. minuti ‘plavo-bijeli’ su razriješili sve dvojbe oko pobjednika. Bagarić je ukrao loptu na sredini igrališta, dao desno za nadolazećeg Basara, koji je oštro ubacio, a Soldo podmetnuo nogu i skrenuo loptu u mrežu nemoćnog Babića za konačnih 3:1. U 80. minuti Pribanić je zamijenio Olma, a u prvoj minuti sudačke nadoknade Bagarić je imao dobru priliku za četvrti pogodak, no pucao je iskosa s desne strane pored gola.

U pretposljednjem kolu Karlovac 1919 gostuje u Zagrebu kod momčadi Španskog.

Aquaestil otvorio nastup u Europskom kupu uvjerljivom pobjedom nad portugalskim Uniaom Sebastianenseom