26C° Duga Resa

25C° Ogulin

26C° Ozalj

25C° Slunj

Karlovac 1919 preokretom do domaće pobjede nad Mladosti, duboko u završnici ‘slomio’ otpor Petrinjaca

Pogotke za preokret domaćih postigli su Srpak u 69., Olmo u 90. i Sušilović u 92. minuti.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu, u utakmici 28. kola Treće hrvatske lige Središte, pobijedili momčad Mladosti iz Petrinje rezultatom 3:1.

U vrlo tvrdoj utakmici, siromašnoj pravim prilikama, ‘plavo-bijeli’ su do pobjede došli u samoj završnici. Danas nisu bili na razini prethodnih nekoliko susreta i prilično se osjetio umor uslijed žestokog ritma igranja srijeda-subota. Nedostajalo im je svježine, dosta su griješili, a nisu bili baš najprisebniji niti u obrambenim reakcijama. Petrinjci su se postavili u čvrsti blok, sa svih deset igrača iza lopte, dobro su zatvorili udarne igle karlovačke momčadi, krilne igrače Bagarića i Sušilovića, pa je domaći posjed lopte bio prilično jalov. Nakon što su gosti došli do vodstva, činilo se da su na dobrom putu odnijeti puni plijen iz Karlovca, ali ono što ‘plavo-bijeli’ nisu uspjeli iz igre, učinili su iz prekida. Dvije sjajne ‘kiflice’ Zvonka Pamića, kao iz najboljih prvoligaških dana, kreirale su preokret pa su bodovi ostali na ‘Čavleku’.

Karlovac 1919 je i danas bio bez ozlijeđenih Mićunovića, Đukića i Pahanića, no vratili su se Olmo, Mamić i Pausić. Trener Sreten Ćuk na travnjak je izveo Bermanca na vratima, Prpića, Pausića, Knezovića u zadnjoj liniji, Olma, Marinića i Mamića u sredini te Bagarića, Soldu i Sušilovića prema naprijed.

Domaći su od početka imali više loptu u nogama, ali, kao što smo spomenuli u uvodu, nisu uspjeli kreirati prave prilike. U 14. minuti, nakon Bagarićevog ubačaja iz kuta, Soldo je u padu glavom tukao pored vratnice.  Dvaput je nakon toga Sušilović uspio probiti lijevu stranu, ali akcije nisu imale konkretnu završnicu. U 20. minuti Mamić je okušao udarac s ruba kaznenog prostora, ali pucao je preko grede, a u sljedećoj, nakon greške domaćih, Hamzagić je opalio s vrha šesnaesterca, ali Bermanec nije imao problema s tim pokušajem. U preostalom dijelu prvog poluvremena nismo ubilježili niti jedan pokušaj vrijedan spomena na obje strane.

Gosti poveli, dvije sjajne ‘kiflice’ Pamića kreirale preokret

U nastavak je Karlovac 1919 krenuo bez promjena u sastavu i prvu polupriliku kreirao u 52. minuti. Srpak je ubacio s lijeve strane, ali udarac Solde iz poluvoleja s petnaestak metara prošao je pored gola. Tri minute kasnije Čakarić je zamijenio Soldu, a u sljedećoj je Mamić u zadnji tren blokirao opasan pokušaj gostiju nakon ubačaja iz kuta. I ona su ‘mladostaši’ u 62. minuti poveli. Iskoristili su pogrešno dodavanje domaćih, ubacili s lijeve strane, lopta je preletjela kazneni prostor i došla do njihovog igrača na desnoj strani, koji je dao povratnu loptu, prvi udarac domaći su blokirali, no onaj drugi, kojeg je uputio Hamzagić, odsjeo je u donjem lijevom kutu karlovačkih vratiju za 0:1. Mirisalo je u tom trenutku na poraz Karlovčana, pogotovo što su gosti i dalje disciplinirano stajali iza lopte i vješto se branili. U 65. Ćuk je u igru, umjesto Marinića, poslao Zvonka Pamića i potpuno pogodio s tom izmjenom. Samo četiri minute nakon ulaska u igru, Pamić je odlično ubacio iz kornera, a Filip Srpak sjajno utrčao i glavom od grede zakucao loptu u mrežu nemoćnog Jelavića za 1:1. Deset minuta kasnije ponovo je Pamić dobro ubacio iz slobodnog udarca, no pokušaj Pausića nogom otišao je preko grede. U 81. minuti malo je zaiskrilo na terenu. Jedan petrinjski igrač ostao je ležati na travi, a domaći nisu željeli izbaciti loptu, već su nastavili napadati pa je, nakon prekida, došlo do laganog koškanja. No, brzo se situacija smirila i sve je prošlo bez sudačkih opomena. U 82. minuti Kelava je zamijenio kapetana Mamića, a u 85. minuti Karlovac 1919 ne koristi veliku priliku za preokret. Bagarić je s lijeve strane ušao u kazneni prostor i idealno povratnom loptom poslužio Sušilovića, no ovaj je iz vrlo izgledne situacije pucao visoko preko grede. Ali, u 90. minuti ipak je stigao preokret. Bagarić je izborio slobodni udarac na desnoj strani, Pamić ponovo sjajno ubacio, a Carlos Olmo visoko skočio i glavom pogodio gornji lijevi kut gostujuće mreže. U drugoj minuti sudačke nadoknade Karlovac 1919 je potvrdio pobjedu. Bagarić je prošao svog čuvara na desnoj strani, ušao u kazneni prostor i oštro prizemno ubacio pred vrata, a Kristijan Sušilović smjestio loptu iza Jelavića za konačnih 3:1.

U sljedećem kolu ‘plavo-bijeli’ gostuju kod HAŠK-a 1903.