Radio Mrežnica
NOGOMET Podijeli

Karlovac 1919 ‘prošetao’ Vrbovcem i upisao četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu

Pogotke za ‘plavo-bijele’ postigli su Medynsky u 13., Matyazh u 17., Kurečki u 68. i Pausić u 80. minuti.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Vrbovcu, u utakmici 12. kola Treće lige Centar, uvjerljivo slavili nad domaćom momčadi Vrbovca rezultatom 4:0.

Označio je trener Pamić gostovanju u Vrbovcu kao najteži ispit u dosadašnjem dijelu sezone, no ipak to nije bio. Domaćin nije pokazao gotovo ništa, u 90 minuta igre nije pošteno ugrozio karlovačka vrata, a ‘plavo-bijeli’ su bili vrlo učinkoviti i realizirali malobrojne prilike. Utakmicu su im olakšala dva relativno rana pogotka, kojima su već u prvih 20 minuta usmjerili susret na svoju stranu i onda ga rutinski priveli kraju.

Gabrijela Stepinca nije bilo u sastavu zbog žutih kartona, a izostao je i ozlijeđeni Kristaj. Šteko se vratio među vratnice nakon bolesti, Ribar, Pausić, Bunoza i Knezović počeli su u zadnjoj liniji, Zavalić, Paracki i Pamić u sredini, a Medynski, Matyazh i Miščin prema naprijed. Počelo je s dvije odlične prilike na obje strane. U 9. minuti Miščin je oštro ubacio s lijeve strane, a Medynsky u klizećem startu na drugoj vratnici nije uspio ubaciti loptu u mrežu s dva metra. A dvije minute kasnije Bunoza je izgubio loptu u zadnjoj liniji, Martinović se našao u odličnoj poziciji, no iskusni karlovački stoper blokirao ga je i iskupio se za pogrešku. U 13. minuti Karlovac 1919 je poveo. Matyazh i Medynsky odigrali su lijepi dupli pas na rubu kaznenog prostora, a ovaj potonji izbio pred vratara i pogodio za 0:1. Samo četiri minute kasnije ‘plavo-bijeli’ su povećali vodstvo. Matyazh je dobio loptu na desnoj strani kaznenog prostora, oslobodio se svog čuvara i iskosa zabio za 0:2. U 36. minuti Paracki je morao napustiti igru zbog ozljede pa ga je zamijenio Budimir, a četiri minute kasnije, nakon povratne lopte Miščina, Budimir je pucao preko gola.

U nastavak je umjesto Miščina krenuo Kurečki. Karlovčani su se malo povukli, prepustili loptu domaćima i čekali prilike iz protunapada. Vrbovčani su bili prilično jalovi pa su prvi koliko-toliko opasan udarac prema Šteki uputili tek u 63. minuti iz slobodnog udarca, no išlo je to s 27-28 metara ravno u karlovačkog čuvara mreže. Pet minuta kasnije utakmica je bila rezultatski riješena. Medynsky je probio desnu stranu u jednom protunapadu i krasno ubacio, a Toni Kurečki glavom na drugoj vratnici smjestio loptu u mrežu. U 77. minuti Srpak je zamijenio Knezovića, a tri minute kasnije, nakon ubačaja Pamića iz kuta, Borna Pausić je glavom postavio konačnih 0:4. Do kraja susreta ušli su još Soldo i Trešnjić umjesto Medynskog i Pamića te kreirali jednu dobru priliku, no udarac Trešnjića s prve vratnice domaći je vratar skrenuo u korner.

Karlovac 1919 u velikom derbiju sljedećeg kola na Čavlekovom stadionu dočekuje drugoplasiranu momčad Lučkog.