25C° Duga Resa

25C° Ogulin

25C° Ozalj

24C° Slunj

Karlovac 1919 s 2:0 bolji od Vatrogasca, prvotimci u nastavku odigrali ‘pod ručnom’

Pogotke za Štefančićevu momčad postigli su Mateo Pribanić i Dominik Tarbuk u prvom poluvremenu.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 danas su na pomoćnom igralištu Čavlekovog stadiona, u prijateljskoj utakmici, pobijedili momčad Vatrogasca, županijskog ligaša, rezultatom 2:0.

Ovu utakmicu, koja je odigrana na njegov 39. rođendan, trener Matija Štefančić vjerojatno će željeti što prije zaboraviti jer njegova momčad nije pokazala ni približno ono što je od nje očekivao. Jasno je da je na formu njegovih igrača, kao i na sve, itekako utjecala duga stanka zbog pandemije koronavirusa, no Karlovac 1919, po svemu sudeći novi trećeligaš, u srazu sa članom Prve županijske lige morao je pokazati daleko više, pogotovo u drugom poluvremenu, u kojem su zaigrali gotovo svi prvotimci.

Nedostajali su Štefančiću danas Turkalj, Daniel Marinić, Veselić, Jurić-Bare, Vinski, Pahanić i Joha, a u utakmicu je krenuo s mladom juniorskom postavom. Karlovac 1919 je, očekivano, imao daleko više loptu u nogama, a skromna ekipa iz Gornjeg Mekušja je u tri-četiri navrata u prvom dijelu (igralo se dva puta po 35 minuta) mogla opasnije zaprijetiti, ali nije bila prisebna u završnici. U 15. minuti Šprajcer je iz dobre situacije iskosa s desne strane pucao pored vratiju, a četiri minute kasnije Karlovac 1919 je poveo. Mateo Pribanić je htio ubaciti iskosa s desne strane, no lopta mu je prešla preko noge, a vratar Vatrogasca je katastrofalno reagirao i mreža se zatresla. Pokušao je potom Raužan iskosa s desne strane, ali vratar je upisao obranu, a na 2:0 povisio je Dominik Tarbuk u 29. minuti, koji je, nakon asistencije Šake, s nekoliko metara ubacio loptu u mrežu.

Kad je trener Štefančić početkom nastavka u igru ubacio Novinića, Mamića, Mićunovića, Hudorovića, Jakovića, Kurečkog, Prpića, Popovačkog, Tutića i Magdića, očekivali smo barem još nekoliko pogodaka u mreži Vatrogasca. Iako su Kurečki, Novinić, Hudorović i Mićunović imali prilike za ‘podebljanje’ vodstva, nisu ih iskoristili. Karlovac 1919 je imao puno više od igre, ali igrao je bez prave želje i pristupa. Najbliže pogotku u nastavku bio je Vatrogasac, čiji je Luka Kurečki u 41. minuti krasnim udarcem s distance uzdrmao gredu, a gosti su blizu počasnog pogotka bili i 20 minuta kasnije, kada je njihov napadač glavom iz izgledne prilike prebacio vrata. Posljednju veliku šansu Karlovac 1919 je imao u 66. minuti. Toni Kurečki je krasno podvalio loptu iza leđa obrane ‘vatrogasaca’ za Mamića, no ovaj je s par metara pucao pored vratnice.