19C° Duga Resa

18C° Ogulin

19C° Ozalj

18C° Slunj

Karlovac 1919 slavio nad Maksimirom: poveo iz sumnjivog kaznenog udarca, a pobjedu potvrdio eurogolom Mićunovića

Pogotke za ‘plavo-bijele’ postigli su Luka Čakarić u 44. iz kaznenog udarca i Daniel Mićunović u 55. minuti.

Nogometaši Karlovca 1919 večeras su na Čavlekovom stadionu, u utakmici 14. kola Treće hrvatske lige Središte, nadigrali momčad Maksimira rezultatom 2:0 i ubilježili šestu prvenstvenu pobjedu.

‘Plavo-bijeli’ su ponovo imali velikih problema s realizacijom. U prvom su dijelu propustili nekoliko dobrih prilika i tko zna u kojem bi smjeru utakmica otišla da im sudac Mlinarić iz Siska u završnici prvog poluvremena nije dao mali ‘poguranac’ u vidu prilično sumnjivog jedanaesterca, iz kojeg su na odmor otišli s minimalnom prednošću. U siromašnom nastavku, bez pravih šansi, ali s dosta nervoze, susret je prelomio prekrasan eurogol Danijela Mićunovića pa su bodovi ostali kraj Korane.

Pamić nije mogao računati na Pausića, Sušilovića, Olma i Bagarića pa je započeo utakmicu s Bogovićem na vratima, Ribarom, Oršolićem, Knezovićem i Prpićem u zadnjoj liniji, Marinićem, Pamićem i Mamićem u sredini te Zavalićem, Čakarićem i Mićunovićem prema naprijed. Već u 3. minuti Mićunović je sjajnim pasom izbacio Čakarića iza obrane gostiju, ali karlovački se napadač spetljao pri ulasku u kazneni prostor i nije uspio uputiti udarac. Maksimir je uzvratio kontrom u 11. minuti, loptom iza domaće obrane za Mamića, ali njegov pokušaj iskosa Bogović je obranio. Ubilježili smo potom dva udarca Marinića s ruba kaznenog prostora, ali oba je Mikulić uspješno zaustavio, a u 18. minuti Karlovac 1919 je bio vrlo blizu pogotka. Gosti su izbacili loptu iz šesnaesterca nakon ubačaja s desne strane, Pamić ju je glavom vratio pred gol, Oršolić izbjegao zaleđe, našao se sam pred Mikulićem i pogodio vratnicu. Mikulić potom brani pokušaje Mamića i Ribara, a u 37. minuti Čakarić prima loptu u kaznenom prostoru, možda se prilikom prijma poslužio i rukom, ali sudac to očito nije vidio, okrenuo se i tukao s par metara, ali Mikulić je ponovo bio uspješan. Dvije minute kasnije Čakarić je pred golom primio ubačaj Mamića, ali gosti su blokirali njegov pokušaj, a onda se u 44. minuti dogodio sporni trenutak. Ribar je, u želji da dođe do lopte, rukama oborio gostujućeg igrača, a potom se sapleo preko njega, a sudac Mlinarić iz Siska pokazao je na bijelu točku, uz velike proteste Zagrepčana. Luka Čakarić bio je siguran s bijele točke i doveo Karlovac 1919 u vodstvo 1:0. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Mićunović je mogao povisiti nakon ubačaja Čakarića s desne strane, no koljenom je zahvatio loptu na 3-4 metra, a Mikulić obranio.

U 55. minuti dogodio se trenutak zbog kojeg se dolazi na stadione. Daniel Mićunović primio je loptu na 27-28 metara od zagrebačkih vratiju, opalio lijevom nogom i neobranjivo pogodio pod gredu za 2:0. Odmah potom Cahani je ušao umjesto Mamića, a četiri minute kasnije Rosandić se našao u dobroj situaciji nakon dubinske lopte, pucao je iskosa s lijeve strane, ali Bogović je spasio svoju mrežu. U 62. minuti Bastalec je dobro opalio s dvadesetak metara, a Bogović malo nespretno intervenirao pa se lopta odbila u vratnicu, i bilo je to sve vrijedno spomena u nastavku. U preostalom vremenu bilo je dosta nervoze s jedne i druge strane, nekoliko koškanja, a u karlovačkoj momčadi izašli su Čakarić, Pamić i Mićunović, a ušli Kristaj, Vratarić i Dadić.

U sljedećem kolu Karlovac 1919 gostuje kod posljednjeplasiranih Ponikvi.

SUPER ZABAVA

Uzbudljiv vikend pred nama: Stiže Vlatko Stefanovski, Duo Hojsak & Novosel, ali i balet iz Rijeke