4C° Duga Resa

5C° Ogulin

4C° Ozalj

Karlovac 1919 slavio u Unešiću i izborio plasman u 1. kolo Hrvatskog kupa

‘Plavo-bijele’ je u vodstvo doveo Sušilović u 29. minuti, Bagarić je autogolom u 61. povisio na 2:0, a Sablić je s bijele točke u 88. minuti postavio konačnih 2:1.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Unešiću, u utakmici pretkola Hrvatskog kupa, pobijedili domaću momčad Zagore rezultatom 2:1 i izborili plasman u 1. kolo domaćeg kup-natjecanja.

Karlovčani su bili bolji protivnik i zasluženo upisali pobjedu. Odigrali su čvrstu i pametnu utakmicu, potpuno zatvorili sve prilaze svojim vratima i onemogućili domaćoj momčadi stvaranje prilika. Zagora je imala veći posjed lopte u prvom poluvremenu, ali on je bio potpuno jalov, a ‘plavo-bijeli’ su iz svoje prve prave akcije postigli vodeći pogodak. U nastavku su uspjeli doći do još jednog gola, nakon kojeg su se povukli i prijetili protunapadima, a Zagora je do počasnog pogotka uspjela doći u samoj završnici iz kaznenog udarca.

Iako je ljetos u karlovačku svlačionicu došlo puno novih igrača, Ćuk je početnu postavu složio od ‘starosjedioca’. Bogović je bio na vratima, Vratarić, Pausić, Knezović i Prpić u zadnjoj liniji, Pribanić, Marinić i Mićunović u sredini, a Bagarić, Čakarić i Sušilović prema naprijed. Kelava i Olmo zbog ozljeda nisu konkurirali za sastav.

Domaći su imali dobru priliku za pogodak već u 2. minuti. Na visoku loptu skakali su Pausić i jedan domaći igrač, koji se nepropisno podmetnuo karlovačkom stoperu, no, na veliko negodovanje ‘plavo-bijelih’, glavni sudac Terzić iz Splita dosudio je slobodni udarac za Zagoru na 20 metara po sredini. Pokušaj domaćih pogodio je Knezovića u živom zidu pa nije bilo opasnosti za Bogovića. Sljedećih gotovo pola sata igralo se bez ikakvih prilika, a onda je Karlovac 1919 iz prvog pravog napada poveo. Ćukovi nogometaši pokrenuli su napad u 29. minuti, Čakarić je produžio loptu za Sušilovića, koji se oslobodio svog čuvara, izbio pred vratara Šolića i pogodio mrežu za 0:1. Samo tri minute kasnije Marinić je izbacio Sušilovića na lijevu stranu, no na njegov dobar ubačaj Čakarić zamalo kasni. Jedinu dobru situaciju za pogodak Zagora je imala u 34. minuti, kada je Mićunović na svojoj polovici odigrao loše dodavanje, Sablić je povukao i dao desno za Gabrića, koji je iskosa pucao preko grede.

U nastavak je Karlovac 1919 krenuo bez promjena i zaprijetio u 48. minuti udarcem Marinića s 18 metara u vratara. U 52. minuti Sablić je iz slobodnog udarca s 24-25 metara pucao pored vratnice, a u 61. su ‘plavo-bijeli’ povećali prednost. Dijagonala je došla do Sušilovića na lijevoj strani, koji je vratio loptu u sredinu na rub kaznenog prostora, Marinić je pucao, a Josip Bagarić skrenuo loptu, koja je prevarila Šolića i odsjela u mreži za 0:2. Četiri minute kasnije Jurišić je promašio loptu i pružio priliku Čakariću, no Šolić je prije njega stigao do lopte i spasio svoja vrata, a u 66. minuti Ćuk je Pribanića i Mićunovića zamijenio Pamićem i Mamićem. Karlovčani su zatvorili sve prilaze svojim vratima i prijetili iz kontranapada, domaći su pokušavali doći do pogotka, ali nisu uspjeli stvoriti niti jednu pravu priliku. U 83. minuti Zavalić je zamijenio Sušilovića, a u 88. minuti Zagora je ipak stigla do počasnog gola. Prpića je udarac glavom domaćih pogodio u ruku pa je Terzić pokazao na bijelu točku, s koje je Sablić snažno pogodio za konačnih 1:2. U prvoj minuti sudačke nadoknade Čakarić je s ruba kaznenog prostora pogodio vratnicu, u trećoj je Bagarić iskosa s desne strane pucao preko gola, a u 94. minuti je Čakarića zamijenio Oršolić.

Suparnik u 1. kolu još nije poznat, no kako se parovi određuju prema koeficijentu u Kupu, to bi mogao biti netko od naših jačih prvoligaša.