9C° Ozalj

8C° Slunj

Karlovac 1919 teško slomio Croatiju iz Hrastja, Novinić se od tragičara prometnuo u junaka

Pogodak vrijedan tri boda Enes Novinić postigao je u 77. minuti.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 danas su na pomoćnom igralištu Čavlekovog stadiona, u dvoboju 6. kola Četvrte lige Središte, pobijedili Croatiju iz Hrastja s 1:0.

Treneru Štefančiću nedostajala su dva vrlo važna ‘kotačića’, Mićunović i Kurečki, i domaća momčad puno je teže od očekivanog došla do nova tri boda. Gosti su od početka napravili jaki blok pred svojim vratima i isključivo se orjentirali na obranu, a Karlovčani su igrali prilično rastrgano, često dugim loptama preskakali igru i teško dolazili do prilika. A i one koje su stvorili i koje su bile vrlo dobre, nisu uspjeli realizirati. Prvi strijelac domaćih Enes Novinić umalo je bio tragičar utakmice jer je zapucao kazneni udarac i stopostotnu priliku, no na koncu se pobjedničkim pogotkom pretvorio u junaka.

Karlovac 1919 je u 7. i 11. minuti zaprijetio preko Mamića, no oba njegova udarca s ruba kaznenog bila su neprecizna. U 31. minuti pokušao je iz daljine i Vinski, no ni on nije pogodio okvir vratiju. I onda je u 35. minuti, nakon ubačaja Johe iz slobodnog udarca s desne strane, Novinić gurnut s leđa u kaznenom prostoru i sudac Hren iz Zagreba pokazao je na bijelu točku za domaće. Novinić je preuzeo odgovornost i pucao jedanaesterac, no njegov udarac u donji desni kut Kralj je obranio. U dva navrata nakon toga Daniel Marinić je neoprezno izgubio loptu u svojoj polovici i dao gostima priliku da dođu do vodstva. Međutim, u prvoj situaciji su izborili slobodni udarac i pucali u živi zid, a drugoj je spasio Jurić-Bare. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Turkalj je dobro pucao s ruba kaznenog prostora, ali Kralj se još jednom iskazao.

Na početku nastavka Štefančić je umjesto Šprajcera ubacio Veselića, koji je preuzeo ulogu zadnjeg veznog, a Daniel Marinić se primaknuo bliže suparničkim vratima. Karlovac 1919 je i dalje dominirao, ali nije uspijevao doći do pogotka. U 52. minuti, na ubačaj Mamića, Novinić puca pored gola, a u 55. je oprobao udarac Veselić, ali s istim ishodom. Nakon gužve pred gostujućim vratima u 61. minuti, Joha je iz dobre situacije pucao visoko preko grede, a u 70. minuti je Novinić promašio nemoguće. Joha je sa strane rukom ubacio za Turkalja, ovaj oštro ubacio pred vrata, a Novinić s tri metra uspio promašiti – lopta je liznula gredu i otišla preko nje! U 76. minuti Mamić je iz dobre situacije pucao preko grede, ali minutu kasnije Karlovac 1919 je ipak stigao do pobjedničkog pogotka. Mamić je petom odigrao iza leđa do Veselića, ovaj iskosa s lijeve strane dobro pucao, Kralj je obranio, ali na odbijenu loptu pritrčao je Novinić i ubacio je u mrežu za 1:0. Četiri minute kasnije Novinić je mogao riješiti pitanje pobjednika. Odlično je na prsa primio ubačaj Prpića s desne strane, opalio i pogodio vratnicu. Domaći su u posljednjih desetak minuta uspjeli sačuvati prednost i ostvariti ono najvažnije – nova tri boda i ostanak na vrhu ljestvice.

U sljedećem kolu gostuju kod momčadi Lukavca.

SPORTSKA SRIJEDA

Odbojkašice Karlovca gostuju kod Mladosti II, gradski dvoboj rukometaša Karlovca II i Dubovca-Gaze