31C° Duga Resa

28C° Ogulin

31C° Ozalj

30C° Slunj

Karlovac 1919 ‘torpedirao’ petrinjsku Mladost, četiri pogotka raspoloženog Ivana Matyazha

Uz raspucanog Matyazha, po jedan pogodak za domaće postigli su Daniel Marinić, Luka Mandura i Igor Medynskyy.

Nogometaši Karlovca 1919 sinoć su na Čavlekovom stadionu na ‘ukrajinski pogon’, u utakmici 30. kola Treće hrvatske lige Središte, uvjerljivo nadigrali Mladost iz Petrinje rezultatom 7:0.

‘Plavo-bijeli’ su bili apsolutno bolji protivnici svih 90 minuta i u potpunosti nadigrali skromne goste, koji praktički nisu pošteno zaprijetili Gudelju. Nisu Pamićevi izabranici sinoć imali niti problema s realizacijom pa su se Petrinjci kući vratili pune mreže. A u tom segmentu prednjačio je raspoloženi Ukrajinac Ivan Matyazh, koji je čak četiri puta matirao gostujućeg vratara Rozića.

Pamić je uoči utakmice imao problema sa stoperima. Nije mogao računati na Laštru, Knezovića i Pausića, izostao je i Sušilović, pa se odlučio za formaciju s trojicom u zadnjoj liniji. U utakmicu su krenuli Gudelj na vratima, Olmo, Ptiček i Vratarić odostraga, Ribar, Zavalić, Marinić i Siljan u sredini te Čakarić, Matyazh i Medynskyy prema naprijed. Od prve se minute vidjelo da će to biti jednosmjerna utakmica i bilo je samo pitanje kada će domaći ‘otključati’ mrežu Petrinjaca. A učinili su to u 16. minuti. Odbijenu loptu gostujuće obrane prihvatio je Vratarić na lijevoj strani, krasno ubacio, a Matyazh skočio i glavom pogodio za 1:0. Dvije minute kasnije Ćavar je tukao s gotovo 30 metara iz slobodnog udarca, ali Gudelj s tim pokušajem nije imao problema. U 20. minuti vidjeli smo gotovo pa reprizu prvog pogotka. Siljan je ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, a Matyazh ponovo lijepo skočio i glavom loptu smjestio u mrežu nemoćnog Rozića. Samo devet minuta kasnije Karlovac 1919 je stigao i do trećeg gola. Daniel Marinić utrčao je iza obrane gostiju na odličnu dubinsku loptu i plasirao je pored petrinjskog vratara u mrežu. Pamićeve nevolje sa stoperima nastavile su se u 34. minuti. Olmo je morao napustiti igru zbog ozljede pa ga je zamijenio mladi Gabrijel Stepinac. Tri minute kasnije Matyazh je mogao upisati hat-trick. Čakarić je ubacio s desne strane, Ukrajinac je bio u odličnoj poziciji i neometan od suparničkih igrača, ali tukao je glavom preko grede.

U poluvremenu je u svlačionici ostao Čakarić, a u igru je ušao Luka Mandura. I već u drugoj minuti nastavka zabio za 4:0 nakon ubačaja Ribara s desne strane. U 57. minuti Miščin i Pribanić su zamijenili Ribara i Marinića, a pet minuta kasnije, nakon ubačaja Matyazha, Miščin je zahvatio loptu pred golom, ali nedovoljno dobro da savlada Rozića. U 66. minuti Kćira je ušao umjesto Siljana, a u sljedećoj, nakon oduzete lopte, Matyath je izbačen oči u oči s Rozićem te iskoristio priliku i povisio na 5:0. Nisu se gosti dobro ni oporavili od petog pogotka, a već su primili novog. Samo minutu kasnije izgubili su još jednu loptu u svojoj polovici, Mandura je s desne strane dao povratnu, a Igor Medynskyy pogodio za 6:0. U 70. minuti Stepinac je imao stopostotnu priliku, ali Rozić je upisao obranu, no tri minute kasnije bio je nemoćan kada je raspoloženi Matyath primio loptu u kaznenom prostoru, oslobodio se svog čuvara i zabio svoj četvrti pogodak za konačnih 7:0. Imali su ‘plavo-bijeli’ do kraja susreta još nekoliko prilika, no rezultat se više nije mijenjao.

U sljedećem kolu Karlovac 1919 gostuje u Zagrebu kod momčadi Maksimira.