2C° Duga Resa

10C° Ogulin

2C° Ozalj

3C° Slunj

Karlovac 1919 ‘torpedirao’ Trešnjevku s 5:0, Zagrepčani mogli proći i s još pokojim pogotkom u mreži

Pogotke za domaću momčad postigli su Ilija Bagarić, Filip Soldo, Kristijan Sušilović, Ante Knezović i Luka Čakarić.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 danas su Čavlekovom stadionu, u utakmici 19. kola Treće hrvatske lige Središte, pobijedili momčad Trešnjevke rezultatom 5:0 i upisali svoju treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu.

Nakon tri pozitivna rezultata na gostovanjima, domaći su silno željeli doći do nova tri boda, koji bi napravili dodatni napredak na ljestvici. Ušli su u utakmicu vrlo samopouzdani i motivirani i već nakon dvadesetak minuta usmjerili susret na svoju stranu. Odigrali su ponajbolju ovosezonsku utakmicu, bili borbeni, rastrčani i efikasni te nadigrali Zagrepčane u svim segmentima igre, a da su iskoristili sve prilike koje su stvorili, Trešnjevka se mogla vratiti iz Karlovca do vrha pune mreže.

Mićunović nije imao pravo nastupa zbog kartona pa je Ćuk u utakmicu krenuo s Bermancem na vratima, Basarom, Vratarićem, Knezovićem i Srpkom u zadnjoj liniji, Olmom, Marinićem i Mamićem u sredini, a uz Sušilovića i Bagarića prema naprijed je po prvi puta od prve minute krenuo Soldo.

Uraganski početak Karlovac 1919 je naplatio već u 4. minuti. Bagarić je srušen na 22-23 metra od vratiju Kranjeca u pokušaju protunapada, a onda je sjajno izveo slobodni udarac i pogodio pod gredu za 1:0. U 8. minuti već je 2:0 za domaće. Marinić je dijagonalom izbacio Bagarića na desnu stranu, ovaj je pobjegao svom čuvaru i onda uposlio Filipa Soldu, kojem nije bilo teško s par metara ubacili loptu u praznu mrežu. Dvije minute kasnije Resler je pokušao iz slobodnog udarca ugroziti domaću mrežu, ali Bermanec je dobro reagirao, a u 15. minuti raspoloženi Bagarić je ušao s desne strane u kazneni prostor, srušen je, ali sudac Jerbić iz Velike Gorice se nije oglasio. Dvije minute kasnije zaprijetio je Sušilović iskosa s desne strane, no udarac mu je skrenut u korner, a nakon ubačaja iz kuta Mamić prizemnim udarcem s ruba kaznenog protora pogađa vratnicu. U 21. minuti Karlovac 1919 je došao do trećeg pogotka. Lopta je gurnuta prema Sušiloviću, gostujući branič nije dobrio reagirao, a karlovački napadač je izbio sam pred Kranjeca i pogodio za 3:0. U 34. minuti Olmo je s ruba kaznenog prostora gađao gornji lijevi kut gostujućih vratiju, ali zamalo je promašio, a dvije minute kasnije zaspala je gostujuća obrana nakon prekida na centru igrališta, Bagarić se sjurio prema Kranjecu, ali ovaj je obranio. Novu veliku priliku Bagarić je imao u 43. minuti kada ga je Soldo izbacio oči u oči s Kranjecom, ali dao si je predug for pa je gostujući čuvar mreže stigao do lopte i spasio svoju momčad.

‘Plavo-bijeli’ su u nastavak ušli s istim sastavom i povećali vodstvo već u 50. minuti. Bagarić je izborio slobodni udarac na desnoj strani i ubacio, Zagrepčani su loše reagirali, a Ante Knezović glavom pogodio za 4:0. U 56. minuti Mamić je izbacio Sušilovića u novu veliku priliku za domaće, ovaj je iskosa gađao suprotni kut, ali zamalo je bio neprecizan. Dvije minute kasnije Josipović je opalio s dvadesetak metara prema domaćem golu, ali bez prevelike opasnosti, a onda je Ćuk iz igre izvadio Knezovića, Soldu i Mamića, a ubacio Johu, Kelavu i Čakarića. U 64. minuti Karlovac 1919 je stigao do petog pogotka. Čakarić je povukao kontru i gurnuo desno za Bagarića, ovaj mu vratio loptu na rub kaznenog prostora, uslijedio je precizan udarac, koji je od vratnice završio u mreži Zagrepčana. U 70. minuti Bagarić je dobro opalio iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, Kranjec je odbio, Joha vratio za Srpka, no ovaj je promašio loptu i propustio postići novi pogodak za ‘plavo-bijele’. U 73. minuti Olmo i Sušilović su napustili igru, a ušli su Prpić i Đukić. Sedam minuta kasnije domaći su odigrali još jednu brzu kontru, Bagarić je ubacio povratnu loptu, ali udarac Prpića završio je ravno u naručju Kranjeca. Posljednji pokušaj na utakmici ubilježili smo u 89. minuti na gostujućoj strani – pucao je Tiček s distance, ali Bermanec je obranio.

U sljedećem kolu Karlovac 1919 gostuje u Sisku kod Segeste.