12C° Duga Resa

14C° Ogulin

13C° Ozalj

Karlovac 1919 u Črnomlju remizirao s Belom Krajinom, povratnik Hudorović dvostruki strijelac

Sandi Hudorović pogotke je postigao u 9. i 21. minuti na asistencije Popovačkog i Turkalja.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Črnomlju u Sloveniji, u pripremnom dvoboju za proljetni dio sezone, odigrali neodlučeno 2:2 s tamošnjim četvrtoligašem Belom Krajinom.

I danas je treneru Štefančiću nedostajalo dosta igrača. Na teren je poslao Jurića-Baru, Prpića, Jakovića, Magdića, Johu, Vinskog, Popovačkog, povratnika Hudorovića, Kurečkog, Turkalja i Mamića. Ponovo je igra prema naprijed bila bolja od obrambene faze, ali ima još vremena do početka sezone da se i karlovačka obrana digne na pravu razinu i bude onakva kakva je bila u jesenskom dijelu sezone – najbolja u prvenstvu. U momčad se vratio Sandi Hudorović, odmah u debiju zabio dva pogotka i najavio da će itekako biti od pomoći ‘plavo-bijelima’ u pohodu na naslov prvaka i plasman u trećeligaško društvo.

Karlovac 1919 je poveo u 9. minuti. Turkalj je povukao polukontru, uposlio Popovačkog, ovaj produžio loptu na lijevu stranu do Hudorovića, koji pogađa za 0:1. Minutu kasnije u prilici su domaći, ali njihov udarac odlazi pored vratnice. U 21. minuti Štefančićeva je momčad povećala vodstvo. Ponovo je akciju započeo kapetan Turkalj, koji je dobro prošao kroz domaće, dao povratnu loptu za Hudorovića, a ovaj s petnaestak metara pogodio za 0:2. Samo minutu kasnije domaći su smanjili. Mamić je spasio jednu loptu da ne ode izvan terena, ali je potom i izgubio pa je u nastavku akcije Rebihić preciznim udarcem svladao Jurića-Baru. U 26. minuti Karlovac 1919 je imao veliku priliku za treći pogodak. Turkalj je izbio sam pred vratara, pokušao ga prebaciti, ovaj je obranio, potom se lopta odbila do Kurečkog, ali i njegov pokušaj domaći je vratar zaustavio. Minutu kasnije Bela Krajina je uzdrmala vratnicu, u 39. minutu udarac Hudorovića otišao je preko grede, a u pretposljednjoj minuti prvog dijela Vinski je dubinskom loptom izbacio Kurečkog na desnu stranu, koji je pucao pored gola, iako su povratnu loptu čekali Turkalj i Hudorović.

Početkom nastavka trener Štefančić izvadio je iz igre Prpića, Johu, Popovačkog i Hudorovića, a dao priliku Šprajceru, Cindriću, Vratariću i Josipu Mariniću. Pravih prilika u drugom dijelu nije bilo niti na jednoj strani, a domaći su do poravnanja uspjeli doći u 78. minuti. Vinski je nesmotrenim startom na rubu kaznenog prostora skrivio kazneni udarac, kojeg je Ljutić pretvorio u izjednačenje.

Sljedećeg vikenda Karlovac 1919 će otputovati na mini morske pripreme u Kostrenu, gdje će odigrati po poluvrijeme s Pomorcem i Nehajem iz Senja.