17C° Duga Resa

15C° Ogulin

17C° Ozalj

16C° Slunj

Karlovac 1919 u derbiju uvjerljivo slavio nad Gajem iz Mača i izbio na 2. mjesto ljestvice

Pogotke za ‘plavo-bijele’ zabili su Carlos Olmo u 3., Daniel Marinić u 61. te Luka Čakarić u 62. i 76. minuti.

Nogometaši Karlovca 1919 večeras su na Čavlekovom stadionu, u derbi utakmici 3. kola Treće hrvatske lige Središte, uvjerljivo nadigrali do ovog kola vodeću momčad Gaja iz Mača rezultatom 4:0 i probili se na 2. mjesto ljestvice.

Teško je bilo tko na stadionu, nakon prvih 45 minuta, mogao pomisliti da će ‘plavo-bijeli’ doći do tako uvjerljivog slavlja u derbiju. Jer prvo je poluvrijeme bilo dosta tvrdo i čvrsto, bez previše prilika, čak su gosti imali više loptu u nogama, ali bez konkretnog učinka, a Karlovac 1919 je iskoristio jedan ‘poklon bon’ vratara Strahonje i došao do minimalne prednosti. Međutim, u nastavku se ‘otvorilo’, Ćukovi su nogometaši prijetili sa svih strana i na koncu potpuno zasluženo upisali veliku pobjedu.

Pausića, Kelave, Oršolića i Pamića nije večeras bilo u kadru pa su u utakmicu krenuli Paus-Kunšt na vratima, Vratarić, Olmo, Knezović i Prpić u zadnjoj liniji, Pribanić, Marinić i Mamić u sredini te Bagarić, Čakarić i Sušilović prema naprijed. I već u 3. minuti domaći su zabili. Bagarić je izveo slobodni udarac s lijeve strane, obrana Gaja je loptu odbila na desnu, Sušilović je ponovo ubacio, lopta se od buketa igrača odbila prema vratima, Strahonja je vrlo loše intervenirao i odbio je, a Carlos Olmo glavom ubacio u mrežu. U 12. minuti, nakon ubačaja Sušilovića s desne strane, Postonjski je umalo glavom pogodio vlastitu mrežu, a u 29. minuti Čakarić je završio brzi protunapad Karlovca 1919 dobrim udarcem, ali Strahonja je odbio u korner. Bagarićev ubačaj iz kuta ponovo je odbijen na desnu stranu, kao prilikom vodećeg pogotka, Sušilović je ponovo zavrnuo u kazneni prostor, a sjajni udarac Olma glavom Strahonja je odlično obranio. U 44. minuti Pribanić je dao finu loptu za Čakarića iza obrane Gaja, no vratar Strahonja stigao je na nju djelić sekunde prije i spasio svoja vrata.

Veliku priliku za povećanje vodstva u 48. minuti propustio je Sušilović, koji je, nakon brze kontre i asistencije Čakarića, pucao iskosa s lijeve strane par centimetara pored vratnice, a tri minute kasnije Josipović je tukao s 18 metara, ali pored gola. U 55. minuti Karlovac 1919 je ponovo vrlo blizu pogotka. Prpić je ubacio s lijeve strane, a Marinić utrčao i pogodio vratnicu. Samo minutu kasnije, nakon ubačaja Sušilovića, Čakarić nije uspio zahvatiti loptu u dobroj situaciju pred golom, no u 61. minuti ipak je stigao novi pogodak domaćih. Bagarić je izborio slobodni udarac na 27-28 metara po sredini, Daniel Marinić snažno opalio, a vratar Strahonja još jednom slabo interevenirao pa mu je lopta kroz ruke ušla u mrežu za 2:0. Samo što su gosti krenuli s centra, ‘plavo-bijeli’ su im oduzeli loptu, Sušilović je poslužio Čakarića, koji se oslobodio svog čuvara i iskosa s lijeve strane pogodio suprotni kut za 3:0. Dvije minute kasnije Strahonja je odlično obranio udarac Bagarića iskosa s desne strane, a u 70. minuti Dadić i Vucelić su ušli umjesto Pribanića i Prpića. Pet minuta kasnije, nakon ubačaja Čakarića s lijeve strane, Bagarić je u padu glavom pucao zamalo pored vratnice, a u 76. minuti Luka Čakarić je izbjegao zaleđe i primio loptu iza obrane gostiju, zaobišao vratara i iskosa pogodio za konačnih 4:0. Tri minute kasnije Cahani i Mićunović su zamijenili Bagarića i Marinića, u 82. minuti Vukadin je glavom upisao jedini udarac Gaja u okvir vrata, ali Paus-Kunšt je obranio, a minutu kasnije Čakarića je zamijenio Zavalić.

U sljedećem kolu, u subotu od 19 sati, Karlovac 1919 na Čavlekovom stadionu dočekuje momčad Segeste iz Siska.