11C° Duga Resa

13C° Ogulin

11C° Ozalj

11C° Slunj

Karlovac 1919 u ‘generalki’ u Zagrebu poražen od Španskog, Štefančić nije zabrinut rezultatom

Karlovčani su na poluvrijeme otišli s prednošću 1:0 pogotkom Daniela Marinića, no u nastavaku je domaćin preokrenuo.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Zagrebu, u ‘generalki’ uoči početka prvenstva u Trećoj hrvatskoj ligi Središte, poraženi od domaće momčadi Španskog rezultatom 3:1.

Iako je domaćin, koji je prošlu prekinutu sezonu završio na 13. mjestu ljestvice Treće hrvatske lige Središte, na koncu slavio, trener Matija Štefančić nije bio pretjerano zabrinut. Njegova momčad nastupila je bez Novinića, Magdića, Mamića i Johe, koji ipak daju dodatnu kvalitetu, a i cca 35 minuta prvog dijela Karlovac 1919 je bio bolji protivnik i poveo 1:0. Zagrepčanima je pripao nastavak utakmice, u kojem je Štefančić dao priliku igračima s klupe, a na travnjak se vratio i Borna Pausić, koji je upisao svoje prve minute nakon dugačke pauze zbog ozljede.

Karlovac 1919 je susret započeo s najjačim sastavom kojeg je Štefančić imao na raspolaganju: Bermanec je bio na vratima, Basar, Maletić, Vratarić i Pahanić u zadnjem redu, Mićunović, Kelava i Daniel Marinić u sredini, a Kurečki, Turkalj i Prpić u napadačkoj liniji. I povesti je mogao već u 9. minuti. Turkalj je odlično proigrao Kurečkog, koji je izbio sam pred domaćeg vratara, ali pucao je mlako u njega. Minutu kasnije Mićunović je zaprijetio s oko 25 metara dobrim udarcem, ali domaći vratar ponovo je na mjestu. A u 20. minuti Karlovac 1919 je poveo. Daniel Marinić je započeo akciju i dao za Turkalja, ovaj produžio za Prpića, koji na drugoj strani ponovo pronalazi Daniela Marinića. Ovaj se lažnjakom oslobodio suparnika i onda pogodio prvi vratarev kut za 0:1. U 31. minuti veliku priliku imali su Zagrepčani. Izigrali su karlovačku obranu, ali udarac upućen sa 6-7 metara iskosa odsjeo je na gredi Bermančevih vratiju.

U poluvremenu je u svlačionici ostao Basar, a umjesto njega ušao je Šprajcer. U 54. minuti Karlovčani su odigrali solidnu polukontru, koju je Kurečki okončao nepreciznim udarcem visoko preko grede, a u sljedećoj minuti Zagrepčani su poravnali. Lopta se odbila od domaće obrane na rub kaznenog prostora, uslijedio je neobranjiv udarac i izjednačenje. U 60. minuti Štefančić je napravio nove izmjene – izašli su Kelava, Vratarić, Daniel Marinić i Kurečki, a ušli Veselić, Pausić, Ramić i Popovački. Dvije minute kasnije Bermanec je spriječio preokret. Nakon ubačaja iz kuta domaći su pucali glavom, no karlovački vratar je sjajnom intervencijom skrenuo loptu od grede u korner. U 65. minuti Turkalja je zamijenio Šako, a dvije minute kasnije Zagrepčani su ipak stigli do vodstva. Nakon gužve pred karlovačkim golom lopta se opet odbila na rub kaznenog prostora, a netko od domaćih je preciznim prizemnim udarcem savladao Bermanca. Konačnih 3:1 Zagrepčani su postavili u posljednjem napadu na utakmici, nakon ubačaja s lijeve strane.

Podsjetimo, Karlovac 1919 otvara sezonu u Trećoj hrvatskoj ligi Središte u subotu, 22. kolovoza, domaćim dvobojem od 20 sati s Ponikvama.

Vodeća Duga Resa 1929 ‘prošetala’ Turnjem, Croatia ’78 odnijela bodove iz Malog Erjavca