14C° Ogulin

12C° Ozalj

11C° Slunj

Karlovac 1919 u prijateljskom dvoboju očekivano uvjerljivo slavio protiv Barilovića

Pogotke za ‘plavo-bijele’ postigli su Mance, Raužan, Šprajcer, Hudorović, Mamić, Kurečki i Joha.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 večeras su na igralištu s umjetnom travom Čavlekovog stadiona, u prijateljskoj utakmici, pobijedili momčad županijskog ligaša Barilovića rezultatom 7:0.

Ovaj dvoboj treneru Štefančiću ponajviše je poslužio za provjeru forme igrača iz drugog plana, koji su u dosadašnjim pripremnim utakmicama imali manju minutažu. Zato je utakmicu započeo s Demirovićem na vratima, Josipom Marinićem, Magdićem, Vratarićem i Perenčevićem u zadnjoj liniji, Cindrićem, Šakom i Veselićem u sredini te Manceom, Šprajcerom i Raužanom prema naprijed. ‘Plavo-bijeli’ su tijekom cijelog dvoboja, očekivano, imali inicijativu i stvarali prilike, Barilovčani su bili u podređenom položaju i u 90 minuta igre svega u tri-četiri navrata uspjeli su se naći pred vratima Karlovčana, ali do pogotka nisu došli.

Prvu dobru situaciju Karlovac 1919 je složio u 11. minuti. Veselić je dijagonalom izbacio Josipa Marinića na desni bok, ovaj je oštro ubacio pred gol, ali je Raužan zakasnio. Dvije minute kasnije Veselić je podvalio loptu za Raužana, a ovaj je zatresao vratnicu, a u 14. minuti ‘plavo-bijeli’ su poveli. Luka Mance je krasnim odmjerenim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio gornji desni kut nemoćnog Ribića za 1:0. Tri minute kasnije, nakon Cindrićevog ubačaja iz kuta, Šprajcer je glavom spustio loptu za Veselića, a ovaj s par metara pogodio vratnicu, a u 22. Ivan Raužan iskoristio je pogrešku zadnje linije Barilovića i lagano pogodio za 2:0. Minutu kasnije Šprajcer nije uspio pogoditi praznu mrežu Barilovčana, ali se iskupio u 44. minuti. Mance je poslao loptu na desni bok za Šaku, ovaj ubacio u kazneni prostor, a Šprajcer je primio, okrenuo se i savladao Ribića za odlazak na poluvrijeme s 3:0.

U 52. minuti Perenčević se probio po lijevoj strani i oštro ubacio, ali nekoliko igrača Karlovca 1919 u sredini je zakasnilo na loptu, a minutu kasnije trener Štefančić izvadio je kompletnu postavu iz igre, osim Demirovića i Veselića, te ubacio Jakovića, Johu, Vinskog, Mamića, Mićunovića, Popovačkog, Hudorovića, Prpića i Kurečkog. Udarna postava karlovačke momčadi stvorila je puno prilika i postigla još četiri pogotka. U 55. minuti Hudorović je glavom pucao nakon ubačaja Vinskog, ali Ribić je obranio, no u listu strijelaca upisao se u 65. minuti. Kurečki je prošao kroz obranu Barilovića i poslužio ga, a on rutinski smjestio loptu u mrežu. Sedam minuta kasnije Ivan Mamić se probio u kazneni prostor Barilovčana i pucao iskosa, obrana gostiju pokušala je izbiti loptu, ali samo je potvrdila pogodak, a u 77. minuti Toni Kurečki iskoristio je grešku zadnje linije Barilovića i povisio na 6:0. Konačnih 7:0 postavio je Karlo Joha u 84. minuti nakon ubačaja Hudorovića s lijeve strane.

Novu pripremnu utakmicu Karlovac 1919 će odigrati u subotu od 15:30 sati na pomoćnom igralištu Čavlekovog stadiona protiv zagrebačkog trećeligaša Ponikvi.