19C° Duga Resa

20C° Ogulin

19C° Ozalj

19C° Slunj

Karlovac 1919 u prijateljskom dvoboju pobijedio trećeligaša Nehaja, Šprajcer s dva pogotka donio preokret u nastavku

Dva pogotka za domaće zabio je Nikola Šprajcer, a jednog su gosti ubacili u vlastitu mrežu.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 danas su na pomoćnom igralištu Čavlekovog stadiona, u pripremnoj utakmici, pobijedili trećeligaša Nehaja iz Senja rezultatom 3:2.

Daniel Marinić, Novinić, Pahanić, Veselić, Josip Marinić, Sušilović i Jurić-Bare nisu danas bili na raspolaganju treneru Štefančiću pa je u dvoboj sa Senjanima krenuo sa sastavom Demirović, Prpić, Jaković, Magdić, Joha, Vinski, Mićunović, Mance, Mamić, Turkalj i Kurečki. Sa napadačkom fazom igre može biti zadovoljan jer stvorili su dosta prilika i postigli tri pogotka, ali obrana danas nije bila na pravoj razini. Domaći su imali više loptu u nogama u prvih 45 minuta, bili bolji protivnik, a gosti su rijetke izlete pred Demirovićeva vrata uspjeli okruniti s dva gola, upravo zbog dekoncentriranosti domaće zadnje linije.

Nehaj je prvi zaprijetio u 4. minuti nakon udarca iz kuta, ali pokušaj gostiju otišao je pored vrata. Dvije minute kasnije Mićunović je tukao iz slobodnog udarca, ali gostujući vratar je sigurno intervenirao. U 12. minuti Kurečki je povukao kontru, ali njegova povratna lopta nije bila precizna, četiri minute kasnije Demirović je upisao obranu nakon polukontre Senjana. U 22. minuti Turkalj je nakon polukontre poslužio Kurečkog, ali je ovaj pogodio vanjski dio mreže, a minutu kasnije ponovo je u dobroj situaciji Kurečki, ali puca pored gola. U istoj minuti gosti stižu do vodstva. Tomac je ostao bez pozornosti domaće obrane i s petnaestak metara pogodio za 0:1. U 26. minuti Mamić nakon ubačaja iz kuta puca preko vratiju, a opasnu kontru Senjana u 32. minuti zaustavili su Magdić i Demirović. Karlovac 1919 je došao do poravnanja u 35. minuti. Mamić je ubacio s lijeve strane, a gostujući stoper skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Još jednom je domaća obrana pokleknula u 42. minuti. Nakon ubačaja s lijeve strane Karlovčani su ostali ukopani, a Tomac svojim drugim golom doveo Nehaj u vodstvo 2:1.

Incident, prekid pa preokret Karlovca 1919 u nastavku

U samoj završnici prvog dijela došlo je do incidenta na travnjaku. Mićunović je dobio lakat u glavu od jednog gostujućeg igrača, nakon čega se stvorila gužva. Došlo je do naguravanja i koškanja među igračima, a sudac Bujan iz Draganića prekinuo je susret i poslao momčadi u svlačionice. Obzirom sudačka trojka nije imala namjeru nastaviti susret, činilo se da će sve završiti spomenutim incidentom. Međutim, momčadi su se dogovorile da će ipak odigrati utakmicu do kraja, a ulogu glavnog i jedinog suca preuzeo je djelatnik domaćeg kluba Zdravko Jakovac, kojem su igrači obje momčadi fer i korektnom igrom u nastavku pomogli da privede susret kraju.

Štefančić je u poluvremenu u svlačionici ostavio Jakovića, Magdića, Johu, Mancea, Turkalja i Kurečkog te u igru gurnuo Cindrića, Šprajcera, Popovačkog, Šaku, Vratarića i Raužana. Gosti, koji su također ubacili veliki broj svježih igrača, u nastavku su bili praktički bezopasni po Demirovića, a Karlovac 1919 je dominirao i došao do preokreta. U 55. minuti Cindrić je bio u dobroj situaciji pred golom Senjana, ali je s ruba kaznenog prostora pucao preko grede. U 61. minuti Šprajcer se našao u prilici, ali mu je vratar obranio, no iskupio se pet minuta kasnije, kada je zabio za poravnanje. Popovački je ubacio s desne strane, a Šprajcer uspio pogoditi donji desni kut gostujućeg vratara za 2:2. U 74. minuti, nakon odbijene lopte senjske obrane, Mićunović je dobro opalio, ali malo iznad grede, a u 79. minuti Karlovac 1919 je došao do pobjede. Još jednom su gosti loše očistili pred svojim vratima, Mamićev udarac završio je u bloku, no odbijenu loptu Šprajcer je smjestio u mrežu za konačnih 3:2.

‘Plavo-bijeli’ će u subotu u Črnomlju odmjeriti snage s domaćom momčadi Bele Krajine.