2C° Ogulin

3C° Ozalj

2C° Slunj

Karlovac 1919 u pripremnom ogledu poražen od Jaruna, danas odigrao slabije nego protiv ‘dragovoljaca’

Pogotke za Zagrepčane postigli su Špišić u 2., Ačkar s bijele točke u 45. te Šoša u 55. minuti.

KARLOVAC – U drugoj pripremnoj utakmici, odigranoj danas na Čavlekovom stadionu, nogometaši Karlovca 1919 poraženi su od zagrebačkog Jaruna, vodeće momčadi Treće hrvatske lige Središte, rezultatom 3:0.

Trener Sreten Ćuk i pomoćnik mu Antonio Magdić žestoko ‘drilaju’ momčad na treninzima jer karlovački su igrači danas izgledali bitno umornije nego u srijedu protiv Hrvatskog dragovoljca. Ne može se reći da se nisu dovoljno trudili, ali nedostajalo je onog pravog poleta, što je očito produkt ‘teških nogu’ od treninga. Zagrepčani su bili bolji, imali su više od igre i zasluženo slavili, pokazali su zašto su vodeća momčad lige u kojoj se natječu i karlovački nogometaši. Oba trenera dala su minutažu svim igračima, po poluvrijeme su dobile postave jednih i drugih.

‘Plavo-bijeli’ su u utakmicu krenuli s Bermancem na vratima, Prpićem, Vratarićem, Knezovićem i Srpkom u zadnjoj liniji, Marinićem, Ramićem i Mićunovićem u sredini te Bagarićem, Soldom i Čakarićem prema naprijed. I već u 2. minuti gosti su poveli. Izigrali su karlovačku obranu, a Špišić je iz blizine ubacio loptu u mrežu nemoćnog Bermanca. Jarun je od početka imao više loptu u nogama, bio čvršći u duelima i diktirao ritam utakmice, no u 20. minuti Karlovčani su umalo izjednačili. Srpak je ubacio loptu s lijeve strane, gosti je kratko odbili, ali samo do Marinića, koji je s 13-14 metara lijevom nogom zatresao vratnicu. Lijepu akciju domaćih vidjeli smo osam minuta kasnije. Čakarić je ubacio s desne strane u kazneni prostor, Soldo u padu krasno pucao glavom, no vratar Spudić je još bolje reagirao i obranio svoju mrežu. U posljednjoj minuti prvog dijela Zagrepčani su došli do novog pogotka. Mićunović je napravio prekršaj u kaznenom prostoru, a glavni sudac pokazao na bijelu točku. Došlo je u tom trenutku do naguravanja i koškanja među igračima, a kad se situacija smirila, Ačkar je sigurno izveo najstrožu kaznu i povisio prednost Jaruna na 2:0.

U nastavak su obje ekipe krenule s novim postavama. Za domaće je Bermanec ostao na vratima, Ribar, Vratarić, Joha i Brumen su bili odostraga, Kelava, Olmo i Mamić u sredini, a Sušilović, Đukić i Dedijer u napadu. U 51. minuti, nakon ubačaja Dedijera s lijeve strane, Olmo je tukao glavom pored gola, a četiri minute kasnije gosti su dali treći pogodak. Na ubačaj iz kuta odlično je skočio Šoša i glavom neobranjivo pogodio domaću mrežu. U 60. minuti Petrović je na vratima zamijenio Bermanca, a do kraja susreta Jarun je imao još dvije velike prilike, ali ih nije iskoristio. U prvoj se Bamba spetljao u trenutku udarca, a u drugoj je Petrović obranio ‘zicer’ pa je susret završio rezultatom 3:0 za Zagrepčane.

Sljedeću pripremnu utakmicu Karlovac 1919 igra u srijedu u Blatu s trećeligašem Gajem iz Mača.

Dominacija Ogulinki: Barbara Žilić i Marija Paušić najbolji ženski par Karlovačke županije