Radio Mrežnica
NOGOMET Podijeli

Karlovac 1919 u pripremnom ogledu slavio nad Marsoniom, u klub se vratio Zvonko Pamić

Pogotke za karlovačku momčad zabili su Marko Dedijer u 16. i Ivan Mamić u 57. minuti.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu upisali novu pobjedu. U prijateljskoj utakmici slavili su nad Marsoniom iz Slavonskog Broda, drugoplasiranom momčadi Treće hrvatske lige Istok, rezultatom 2:1.

Ponajprije treba pohvaliti igrače obje ekipe, koji su po vrlo neugodnom hladnom vremenu i uz jak vjetar, koji je dodatno pojačavao osjet hladnoće, odigrali vrlo borbenu i žustru utakmicu, koja je više ličila na prvenstvenu nego prijateljsku. Gosti su doputovali bez 4-5 bitnih igrača, ali i Karlovac 1919 je bio oslabljen. Treneru Ćuku danas su nedostajali Čakarić, Soldo, Mićunović, Brumen, Ramić i Sušilović. ‘Plavo-bijeli’ su bili nešto bolji u prvom dijelu, u kojem su mogli doći i do veće prednosti, a u nastavku je Marsonia imala više od igre, ali nije stvorila previše prilika.

Bermanec – Prpić, Vratarić, Knezović, Pahanić – Anić, Olmo, Mamić – Bagarić, Đukić i Dedijer bila je startna postava ‘plavo-bijelih’, koji su već u 3. minuti mogli do pogotka. Đukić je proigrao Dedijera na lijevoj strani, no ovaj se, umjesto da puca iz solidne pozicije, odlučio na ubacivanje lopte u sredinu, što je gostujuća obrana osujetila. Ali zato se Marko Dedijer iskupio u 16. minuti. Izborio je slobodni udarac na lijevoj strani, svi su očekivali ubačaj u kazneni prostor, a on je sjajno opalio, iznenadio vratara Krijana i smjestio loptu pod gredu. U 32. minuti Marinić je morao ući umjesto ozlijeđenog Đukića, a dvije minute kasnije Karlovac 1919 je mogao do povećanja vodstva. Bagarić je bio u akciji, netko od gostiju igrao je rukom u svom šesnaestercu pa je sudac Petrunić pokazao na bijelu točku. Nažalost, Ilija Bagarić pucao je visoko preko grede i propala je prilika da domaći dođu do 2:0. U 41. minuti ‘plavo-bijeli’ su imali još jednu priliku. Bagarić je oštro ubacio s desne strane, ali Mamić na prvoj vratnici nije uspio dobro zahvatiti loptu. Gosti su u prvom dijelu uputili samo jedan udarac u okvir Bermančevih vratiju, ali nije bio opasan za karlovačkog čuvara mreže.

U nastavak je trener Ćuk krenuo s Bogovićem na vratima, Basarom, Pausićem, Johom i Srpkom u zadnjoj liniji, Stepincem, Marinićem i Kelavom u sredini te Bagarićem, Mamićem i Pahanićem prema naprijed. Kao što smo napisali, Marsonia je imala nešto više od igre i u 54. minuti umalo poravnala. Mihić je iskosa s lijeve strane izbio sam pred Bogovića, no ovaj je obranio njegov udarac. Tri minute kasnije Karlovac 1919 je došao do drugog pogotka. Marinić je povukao akciju i dao za Ivana Mamića, koji je odmjerenim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio donji lijevi kut za 2:0. Nakon toga su Bagarić i Marinić napustili igru, a umjesto njih su se na teren vratili Prpić i Dedijer. U 67. minuti Marsonia je smanjila. Nakon udarca iz kuta, domaći su nakratko očistili opasnost, lopta se vratila na desni bok, uslijedio je ubačaj, kojeg je Gabrijel Stojanović na drugoj vratnici glavom smjestio u mrežu nemoćnog Bogovića. Posljednju priliku na utakmici upisali smo u 75. minuti. Kelava je odlično prošao kroz sredinu, gurnuo lijevo do Mamića, no njegov oštar prizemni ubačaj gostujuća obrana je očistila ispred Dedijera.

Slijede jednotjedne pripreme u Medulinu i nove tri pripremne utakmice

U tijeku utakmice doznali smo da je Karlovac 1919 dobio jedno novo, ali domaćim navijačima poznato pojačanje. U ‘plavo-bijeli’ dres se, nakon nešto više od deset godina izbivanja, vratio sada 30-godišnji Zvonko Pamić, koji bi trebao biti važan kotačić u veznom redu Ćukove momčadi. Karlovačka momčad sutra kreće put Medulina na jednotjedne pripreme, u sklopu kojih će odigrati prijateljske dvoboje s pulskim Uljanikom, labinskim Rudarom i Novigradom. Prvi na rasporedu je ogled s Uljanikom, koji se igra u utorak.