18C° Duga Resa

17C° Ogulin

18C° Ozalj

18C° Slunj

Karlovac 1919 u pripremnoj utakmici na Čavlekovom stadionu poražen od trećeligaša Vinogradara

Domaći su u 61. i 63. minuti imali dvije velike prilike preko Johe i Turkalja, ali nisu uspjeli poentirati.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 u pripremnoj su utakmici, odigranoj večeras na Čavlekovom stadionu, poraženi od trećeligaša Vinogradara iz Mladine rezultatom 2:0.

Bila je to vrlo čvrsta i tvrda utakmica, više natjecateljska nego prijateljska. Karlovački nogometaši odigrali su dobrih prvih 45 minuta i kvalitetno parirali objektivno jačim gostima, a u nastavku su brojne izmjene s obje strane ipak malo razvodnile igru.

Prvu priliku gosti su složili u 10. minuti, ali je njihov napadač pred vratima Demirovića za malo zakasnio na ubačenu loptu s lijeve strane. U 26. minuti opasnost po karlovački gol ponovo je stigla po lijevoj strani, ali je završnica Vinogradara bila neprecizna. Međutim, četiri minute kasnije gosti su poveli. Lapić je izgubio loptu oko sredine igrališta, gdje se lopta gubiti ne smije, ‘zeleno-bijeli’ su jurnuli prema Demiroviću, a savladao ga je Prijić krasnim preciznim udarcem iskosa s desne strane u sam donji kut. U 35. minuti Kurečki je okušao udarac, ali bio je prilično neprecizan, a u 42. minuti domaće je od novog pogotka spasila vratnica.

Dva crvena kartona za Vinogradar u samo četiri minute, ali nastavili utakmicu s 11 igrača

Između 49. i 52. minute Vinogradar je zaradio dva crvena kartona. Prvo je njihov branič povukao s leđa Kurečkog, kojem je u tom trenutku bio otvoren put prema vratima, i morao u svlačionicu, a onda je glavni sudac utakmice ranijim tuširanjem ‘nagradio’ i još jednog gostujućeg igrača koji je preburno protestirao na jednu njegovu odluku. Međutim, kako je ovo ipak bila prijateljska utakmica, treneru Vinogradara Sanjinu Lucijanić bilo je dopušteno da u igru ubaci dvojicu novih igrača pa su gosti susret nastavili sa svih 11 igrača. U 61. minuti Karlovac 1919 je imao prvu veliku priliku. Kurečki je krasno podvalio loptu iza gostujuće obrane za Johu, ali njegov udarac je vratar obranio, a samo dvije minute kasnije, nakon odličnog pasa Strgara, Turkalj se našao pred gostujućim vratarom, ali mu je netko od ‘zeleno-bijelih’ braniča u zadnji tren skinuo loptu s noge. Minutu kasnije gosti su izigrali domaću obranu, Štulec je izbio sam ispred Demirovića i rutinski ga prebacio za 0:2. U 86. minuti Josip Marinić se našao u dobroj situaciji iskosa s desne strane, ali još jednom se istaknuo Vinogradarom vratar, a posljednju priliku na utakmici, u 89. minuti, bilježimo pred Demirovićevim vratima, ali udarac gostujućeg napadača iz dobre pozicije otišao je preko grede.

Doznali smo i dvije loše vijesti za trenera Štefančića. Danijel Mićunović, koji se ozlijedio u dvoboju s Lokomotivom, morat će pauzirati 4-5 tjedana, a Ivana Mamića u najboljem slučaju, ako neće morati na operaciju, na terenu neće biti oko dva mjeseca.

U srijedu od 18 sati Karlovac 1919 će odmjeriti snage sa županijskim ligašem Ilovcem, a u subotu od 17:30 sati na Čavlekovom stadionu s Krajišnikom iz Velike Kladuše.