-0C° Ogulin

-3C° Ozalj

-1C° Slunj

Karlovac 1919 u vrlo bitnom dvoboju upisao domaći poraz od Španskog

‘Plavo-bijeli’ su se trudili, ali im danas ništa nije polazilo za nogom pa su gosti zasluženo odnijeli bodove.

KARLOVAC – Pozitivni niz nogometaša Karlovca 1919 u Trećoj hrvatskoj ligi Središte danas je na Čavlekovom stadionu zaustavilo zagrebačko Špansko. U utakmici 16. kola gosti su slavili rezultatom 2:0.

U, kako nam je kazao u najavi, ključnu utakmicu za ovosezonski put ‘plavo-bijelih’ u trećeligaškom društvu trener Sreten Ćuk krenuo je s Bermancem na vratima, Basarom, Knezovićem, Maletićem i Prpićem u zadnjojh liniji, Marinićem, Mićunovićem i Ramićem u sredini te Bagarićem, Čakarićem i Dedijerom prema naprijed. Nažalost, njegovu momčad ‘pojela’ je važnost utakmice. Ne može se reći da se domaći igrači nisu trudili, ali aposolutno ništa im danas nije polazilo za nogom. Napravili su jako puno grešaka, imali veliki broj pogrešnih dodavanja, a osim u prvih petnaestak minuta, kada su imali inicijativu i stvorili neke opasne situacije pred gostujućim vratima, u ostatku susreta nisu uspjeli prirediti niti jednu izgledniju priliku. Gosti iz Zagreba, koji imaju iskustvo igranja ovakvih utakmica, uzeli su ponuđeno, iskoristili svoje prilike i zasluženo kući nose sva tri boda.

U 8. minuti, nakon ubačaja Basara iz slobodnog udarca s desne strane, Knezović je pucao glavom, ali preko grede. Isto je završio i Dedijerov udarac iz slobodnog udarca s 26-27 metara u 16. minuti, a dvije minute kasnije domaći su tražili kazneni udarac zbog navodnog igranja rukom gostiju iz Zagreba, no glavni sudac Komesar iz Zagreba nije se oglasio. U 23. minuti Čakarić je zamalo zakasnio na odličan i oštar ubačaj Basara s desne strane, četiri minute kasnije Dedijer je iskosa s lijeve strane pucao pored gola, a u 30. minuti gosti su poveli. Kolumbijac Gaviria Garizado primio je loptu na lijevoj strani, povukao još par koraka u kazneni prostor i iskosa pogodio suprotni kut Bermančeve mreže za 0:1. Nakon postignutog pogotka gosti su se osokolili i bili opasniji protivnik. U 35. minuti prijetio je Jazvić iz slobodnog udarca  s ruba kaznenog prostora, ali Bermanec je obranio, a karlovački vratar zaustavio je i dobar udarac Klarića s 18-19 metara dvije minute kasnije. U 38. minuti Ramić je neoprezno izgubio loptu na dvadesetak metara od svojih vratiju, no Skansi nije uspio savladati Bermanca udarcem s ruba kaznenog prostora. U sudačkom produžetku prvog dijela Dedijer je pucao iskosa s desne strane, ali Back je bio siguran.

U 49. minuti gosti ostali s igračem manje, u sljedećoj Knezović isključen

Bez izmjena krenulo se u nastavak, a onda su dvije minute donijele puno uzbuđenja. U 49. minuti Komesar je zbog napucavanja lopte nakon prekida igre pokazao drugi žuti karton Lerotiću pa su gosti ostali s igračem manje. Međutim, već u sljedećoj minuti Knezović je nespretno igrao rukom na rubu svog kaznenog prostora pa je zaradio izravni crveni karton. U toj situaciji lopta se od Knezovićeve ruke, pored Bermanca, odbila u mrežu domaćih, no sudac Komesar poništio je pogodak. Dojma smo da je pogriješio i da je trebao priznati pogodak za goste jer i pravila igre govore da pogodak rukom obrambenog igrača u vlastitu mrežu vrijedi. Bilo kako bilo, gosti nisu trebali puno žaliti za time jer iz tog dosuđenog slobodnog udarca, nakon igranja rukom Knezovića, Mario Jazvić je krasno s 18 metara pogodio mrežu nemoćnog Bermanca za 0:2. U 53. minuti Ćuk je iz igre izvadio Ramića i Čakarića, a ubacio Vratarića i Turkalja, a dvije minute kasnije Marinić je dobro opalio s ruba kaznenog prostora. Vratar Back je djelomično zahvatio loptu, koja se ipak nastavila kotrljati prema mreži, no stigao ju je prije crte i spasio svoju momčad. U 61. minuti Mićunovića i Dedijera zamijenili su Kelava i Kurečki, no domaćima i dalje ništa nije išlo od ruke. Gosti su imali priliku u 62. minuti nakon velike greške domaće obrane, no Maletić je u zadnji čas očistio opasnost, a u 76. minuti Bagarić je prošao dvojicu igrača i pucao, ali pored vratnice. Dvije minute kasnije isti je igrač iz slobodnog udarca s 20 metara pucao preko gola, a u 86. minuti imao je novu priliku nakon dobre lopte Marinića, no pokušao je prebaciti istrčalog vratara Backa, ali prebacio je i vrata. Posljednju polupriliku Karlovac 1919 je imao u 89. minuti nakon ubačaja Basara s desne strane, ali volej Turkalj od trave se odbio preko grede.

U sljedećem kolu Karlovac 1919 gostuje kod momčadi Bistre, a polusezonu će okončati odigravanjem odgođene utakmice s Mladosti u Petrinji.

NOVE PROMJENE

Stolnotenisačice, kuglačice i kuglači ipak prekidaju natjecanje, Ministarstvo ih svrstalo među individualne sportove