4C° Duga Resa

5C° Ogulin

4C° Ozalj

Karlovac 1919 u Zagrebu slavio nad kombiniranom momčadi drugoligaša Dubrave

Oba pogotka za ‘plavo-bijele’ postigao je kapetan Ivan Mamić – u 30. iz kaznenog udarca te 51. minuti.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Zagrebu, u prijateljskoj utakmici, pobijedili domaću momčad Dubrave rezultatom 2:0.

Domaći drugoligaš jučer je igrao prvenstvenu utakmicu protiv zaprešićkog Intera pa je danas nastupio u kombiniranoj postavi. Zagrepčanima je ovo bio dobar jaki trening za nastavak sezone, a Karlovčani su, obzirom još nema dopuštenja za početak natjecanja u trećeligaškom društvu, nastojali ostati u ritmu odigravanja trening-utakmica i još jednom testirati vrijednost i snagu momčadi koja se u zimskom stanci pojačala. Bila je to čvrsta utakmica, prava natjecateljska, u kojoj su momčadi nešto bolji nogomet prikazale u prvom poluvremenu, što je i logično, jer su u nastavku treneri posegnuli za izmjenama pa je ritam susreta ipak opao. Dubrava je u prvih 45 minuta imala više od igre, stvorila više prilika, ali nije uspjela poentirati, dok je u drugom dijelu Karlovac 1919 bio bolji i potvrdio pobjedu.

Ćuk je u utakmicu krenuo s Bermancem na vratima, Basarom, Vratarićem, Knezovićem i Pahanićem u zadnjoj liniji, Marinićem, Olmom i Mamićem u sredini te Bagarićem, Đukićem i Sušilovićem prema naprijed. Prvu priliku imali su Zagrepčani. Nakon duge lopte, njihov napadač izbio je pred Bermanca, ali s petnaestak metara pucao je preko grede. Karlovčani su uzvratili u 23. minuti preko Bagarića, čiji je udarac izvan kaznenog prostora završio pored gola. Imao je Bagarić opciju gurnuti loptu za bolje postavljenog Sušilovića, no nije to učinio pa je prilika propala. Tri minute kasnije Olmo je krasnim dodavanjem izbacio Đukića oči u oči s domaćim vratarom, koji je spasio svoju mrežu, no u 30. minuti Karlovac 1919 je ipak poveo. Bagarić je izborio kazneni udarac, kojeg je Ivan Mamić realizirao za 1:0. U 39. minuti Basar je lijepo pucao nakon ostavljene lopte Bagarića, no vratar je obranio, a posljednju priliku u prvom dijelu imao je Olmo, koji je, nakon ubačaja Bagarića iz slobodnog udarca s desne strane, volejem zahvatio loptu, ali nije bio precizan.

U nastavak je Ćuk krenuo s Pausićem, Johom i Mićunovićem umjesto Knezovića, Vratarića i Đukića, Mamića je prebacio u špicu, a njegovo mjesto prednjeg veznog zauzeo je Mićunović. Već u drugoj minuti nastavka Olmo je dubinskim dodavanjem izbacio u priliku Bagarića, ali ovaj je s protivnikom na leđima pucao preko vratiju. U 51. minuti Karlovac 1919 je postigao drugi pogodak. Mićunović je iz slobodnog udarca sa strane ubacio na prvu vratnicu, a Mamić odlično utrčao i smjestio loptu u prvi kut za 2:0. U 60. minuti karlovačka klupa napravila je nove izmjene: izašli su Marinić, Mamić, Olmo, Bagarić, Basar i Bermanec, a ušli Kelava, Soldo, Anić, Dedijer, Stepinac i Bogović. U 72. minuti ‘plavo-bijeli’ su odigrali dobru akciju nakon prekida, Mićunović je snažno pucao, ali ravno u vratara. U preostalom vremenu više nije bilo prilika niti s jedne strane.

Karlovčani su imali u planu sutra u Bjelovaru odmjeriti snage s momčadi Mladosti Ždralovi, vodećom ekipom Treće hrvatske lige Sjever, ali od tog plana se odustalo. Sada će ponovo čekati odluke o nastavku natjecanja i nadati se da bi do sljedećeg vikenda konačno moglo doći do dodatnog popuštanja mjera i početka proljetnog dijela prvenstva.