12C° Ozalj

Karlovac 1919 u Zagrebu upisao još jedan minimalni poraz, Trešnjevka iz kaznenog udarca do sva tri boda

Jedini pogodak za pobjedu Zagrepčana postigao je Josipović u 63. minuti iz kaznenog udarca.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Zagrebu doživjeli još jedan minimalni poraz u Trećoj hrvatskoj ligi Središte. U utakmici 2. kola izgubili su od momčadi Trešnjevke rezultatom 1:0.

Štefančiću su se za današnju utakmicu vratili Magdić i Kelava, ali i dalje je karlovačka momčad bila oslabljena za petoricu bitnih igrača. U dvoboj sa Zagrepčanima krenuli su Bermanec na vratima, Basar, Pausić, Vratarić i Pahanić u zadnjoj liniji, Popovački, Kelava i Ramić u sredini te Turkalj, Mamić i Kurečki prema naprijed. Kao i u domaćem dvoboju s Ponikvama, do izražaja je ponovo došla neefikasnost ‘plavo-bijelih’, koji su stvorili nekoliko dobrih prilika, ali realizacija je ponovo izostala. Prvo poluvrijeme Karlovac 1919 je odigrao dobro, no u nastavku je pao pa je Trešnjevka zasluženo došla do sva tri boda.

Već u 5. minuti domaćin je mogao povesti. Rebić je izbio uči u oči s Bermancem, ali karlovački vratar je spasio svoju momčad. Dvije minute kasnije Kurečki je uputio udarac prema vratima Zagrepčana, ali vratar Lončarić je obranio, a u sljedećoj minuti isti je igrač imao još bolju situaciju, izbio je sam pred Lončarića, ali zagrebački vratar je ponovo iz tog dvoboja izašao kao pobjednik. U 10. minuti Turkalj je ostao sam na drugoj vratnici, ali je glavom pucao pored vratiju, a u 18. minuti, nakon odlične akcije Karlovca 1919, Ivan Mamić je zatresao mrežu Trešnjevke, ali pogodak je poništen zbog zaleđa. U 22. minuti Čakarun je zaprijetio Bermancu iz slobodnog udarca s 25 metara, ali lopta je otišla pored vratnice. Na isteku pola sata igre Kurečki je pucao s 25 metara zamalo pored gola, a između 30. i 35. minute Trešnjevka je napravila pritisak, imala nekoliko udaraca iz kuta, no bez promjene rezultata. Posljednjih desetak minuta prvog dijela tempo utakmice je pao, obje momčadi su odigrale oprezno i čekale odlazak na odmor.

Domaćin je bolje ušao u nastavak i priprijetio u 50. i 53. minuti. U prvom pokušaju lopta je prošla pored vratnice, a u drugom Bermanec je upisao obranu. U 57. minuti sudac Stanić iz Dugog Sela dosadio je kazneni udarac za Trešnjevku zbog prekršaja Pausića na domaćem napadaču, no Čakarun pogađa vratnicu i ostaje 0:0. Šest minuta kasnije Mamić igra rukom u svom kaznenom prostoru i Stanić dosuđuje novi kazneni udarac za Zagrepčane. Odgovornost je preuzeo Josipović i u 63. minuti pogodio za 1:0. U 68. minuti Štefančić je napravio trostruku izmjenu – izašli su Pahanić, Popovački i Kurečki, a ušli Magdić, Mihalić i Šprajcer. U 80. minuti domaćin je mogao do drugog pogotka, Čakarun je bio sam pred Bermancem, ali je karlovački vratar sjajnom reakcijom spasio vrata. Karlovac 1919 je u završnici napravio pritisak, u međuvremenu je Šako zamijenio Kelavu, ali do izjednačujućeg pogotka nije uspio doći.

U 3. kolu Karlovac 1919 dočekuje momčad Segeste iz Siska.

Aquaestil otvorio nastup u Europskom kupu uvjerljivom pobjedom nad portugalskim Uniaom Sebastianenseom