21C° Ogulin

19C° Ozalj

18C° Slunj

Karlovac 1919 u Žakanju nadigrao domaću Croatiju ’78 s uvjerljivih 8:2

Pogotke za Karlovac 1919 postigli su Kurečki (3), Pahanić (2), Basar, Raužan i Tutić, a za Croatiju ’78 R. Kladušan i Stipančić.

ŽAKANJE – Nogometaši Karlovca večeras su u Žakanju, u prijateljskoj utakmici u sklopu priprema za novu sezonu, uvjerljivo nadigrali domaću Croatiju ’78, člana Prve županijske lige, rezultatom 8:2.

Trener Matija Štefančić na raspolaganju nije imao Magdića, Novinića, Daniela Marinića, Turkalja, Pausića i Popovačkog pa je u utakmicu krenuo s Bermancem na vratima, Basarom, Veselićem, Johom i Prpićem u zadnjoj liniji, Kelavom, Mićunovićem i novom prinovom Ramićem u sredini, te Kurečkim, Mihalićem i Mamićem u napadu. Za domaće su počeli Ferenac, Priselac, Radman, Rehorić, M. Kladušan, R. Kladušan, Janjac, Stipančić, Kolić, Beg i Divković.

Kvaliteta je, očekivano, bila na strani ‘plavo-bijelih’, koji su dominirali svih 90 minuta i stvorili puno prigoda. Cijelu utakmicu stvarali su jaki pritisak na posljednju liniju Žakanjaca, koji su imali velikih problema s iznošenjem lopte, često je puta gubili u svojoj polovici i nudili Karlovčanima velik broj prilika. Domaćin nije razočarao, pružio je solidan otpor, igrao disciplinirano čak i kod visokog vodstva Karlovčana i svoje navijače nagradio s dva lijepa pogotka.

Prvu veliku priliku Karlovac 1919 je imao u 8. minuti, ali je Prpić iz vrlo dobre situacije promašio vrata, a poveo je u 15. minuti. Mićunović je ubacio iz kuta, a Toni Kurečki odlično skočio i glavom savladao nemoćnog Ferenca. Na novi pogodak ‘plavo-bijelih’ čekali smo do 27. minute. Pritiskom su odluzeli loptu domaćinu na njegovoj polovici, Kurečki je poslužio Luku Basara, a ovaj iskosa s desne strane pogodio za 0:2. Samo minutu kasnije Karlovčani su složili lijepu akciju, koju je Kurečki okončao preciznim prizemnim udarcem za 0:3. Četiri minute kasnije Kurečki je bio u novoj prilici, ali je nije iskoristio, a u 35. minuti veliku prigodu imali su Žakanjci. Dubinska lopta preletila je Johu, ali je Roberto Kladušan iz odlične pozicije pucao pored gola. Minutu kasnije Kolić je pobjegao Johi i iskosa s desne strane promašio vrata, a na drugoj strani Kurečki, na povratnu loptu Basara, također nije precizan. Domaći su smanjili u 40. minuti. Roberto Kladušan se sjurio po lijevoj strani, projurio pored Veselića i Mićunovića, izbio pred Bermanca, ovaj je djelomično obranio udarac, ali lopta je ipak završila iza gol-linije. Posljednju dobru situaciju u prvom dijelu imao je Joha za Karlovac 1919, ali je njegov udarac glavom nakon kornera završio pored vratnice.

U drugoj minuti nastavka Croatia ’78 je imala odličnu priliku za drugi pogodak, ali udarac je otišao nebu pod oblake. A u sljedećoj, 48. minuti, Kurečki je svojim trećim pogotkom povisio na 4:1. Prpić je ubacio s lijeve strane, domaći braniči loše su reagirali, pa je Kurečki imao lagan posao loptu pospremiti u mrežu. U 55. minuti Štefančić je u igri ostavio samo Bermanca, Johu i Špracera koji je ušao na početku drugog dijela, i ubacio igrače s klupe. Tri minute kasnije Ferenac je odbio jedan udarac Tutića, ali samo do Dominika Pahanića, koji zabija za 5:1. Najljepši trenutak utakmice dogodio se u 61. minuti. Domaći su ubacili loptu iz kuta, a Dominik Stipančić fantastičnim je volejem savladao nemoćnog Bermanca za 2:5. Tri minute kasnije Šprajcerov udarac prošao je tik uz vratnicu domaćeg gola, a minutu nakon toga Croatia ’78 je imala još jednu veliku priliku. Beg je prošao po korner liniji i ubacio oštru nisku loptu pred karlovačka vrata, ali Stipančić je nije uspio zahvatiti i poslati u mrežu već savladanog Bermanca. U 67. minuti Karlovčani su povukli brzi protunapad, Pahanić je pogodio vratnicu, a na odbijenu loptu najbrže je reagirao Ivan Raužan i povisio na 6:2. U 83. minuti, nakon ubačaja iz kuta Šake, Igor Tutić je s prve vratnice glavom zabio za 7:2, a konačni rezultat postavio je u 88. minuti Dominik Pahanić, nakon asistencije Šprajcera.

Sljedeće srijede Karlovac 1919 bi trebao odigrati pripremnu utakmicu s momčadi Ponikvi.

Karlovac 1919 službeno predstavio novopridošle igrače i nove unikatne dresove za trećeligašku sezonu