7C° Duga Resa

10C° Ogulin

6C° Ozalj

7C° Slunj

Dva pogotka za karlovačku momčad zabio je Toni Kurečki, a po jednog Daniel Marinić i Antonio Magdić.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 danas su na pomoćnom igralištu Čavlekovog stadiona, u utakmici 4. kola Četvrte lige Središte, pobijedili momčad Save Strmec iz Strmca Samoborskog rezultatom 4:0 i zadržali 2. mjesto ljestvice.

Zbog izostanka Novinića i Prpića, trener Matija Štefančić promijenio je formaciju i krenuo u susret s klasičnih 4-4-2. Vinski je prebačen na poziciju desnog braniča, Daniel Marinić je bio na zadnjem veznom, Šprajcer i Kurečki na bokovima, a naprijed Turkalj i Mamić, koji se u potpunosti oporavio od ozljede. Gosti u 90 minuta igre nisu niti jednom ozbiljnije zaprijetili Juriću-Bari, Karlovac 1919 je imao premoć, kontrolirao utakmicu, ali pitanje pobjednika riješio je tek u nastavku, kada je Štefančić uveo Veselića na zadnjeg veznog i pomaknuo Daniela Marinića na prirodniju poziciju bliže suparničkim vratima, gdje je bio puno opasniji i više sudjelovao u napadačkim akcijama.

Prvu priliku domaći su složili u 6. minuti. Odigrali su akciju od noge do noge, ‘prebrojali’ goste, ali je udarac Mamića iz dobre pozicije vratar Madžar zaustavio. Isti je igrač u prilici i minutu kasnije, nakon ubačaja iz kuta Mićunovića, ali je blokiran u pokušaju udarca s druge vratnice. U 11. minuti Kurečki je podvalio loptu iza gostujuće obrane za Šprajcera, ali je Madžar bio brži i otklonio opasnost, a u 14. minuti Karlovac 1919 je poveo. Krasno je s lijeve strane ubacio Joha, a Toni Kurečki glavom pogodio za 1:0. Imali su domaći u nastavku prvog dijela još nekoliko dobrih situacija. Turkaljev udarac iz dobre pozicije je blokiran, pa onda na oštar ubačaj Johe nitko nije utrčao pred vrata, a dvaput je udarac s ruba kaznenog prostora oprobao Mamić, ali oba puta pored vratnice.

Prvi je u nastavku gostima zaprijetio Šprajcer nakon ubačaja Turkalja, ali je pucao visoko preko grede, a onda je u 57. minuti Štefančić uveo Veselića umjesto Šprajcera, stavio ga na zadnjeg veznog, Daniela Marinića približio vratima i Karlovac 1919 je postao bitno opasniji. U 59. minuti pokušao je Mamić iskosa, ali je gostujući vratar ponovo bio siguran, no u istoj minuti, nakon ubačaja Vinskog rukom sa strane u kazneni prostor, obrana Save loše je reagirala, lopta je pala na rub kaznenog prostora, pred Kurečkog, koji je neobranjivim udarcem još jednom savladao Madžara. Samo dvije minute kasnije domaći su povisili prednost. Kurečki je ubacio s desne strane za Turkalja, čiji udarac je Madžar nakratko zaustavio, no pritrčao je Daniel Marinić i zabio za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Antonio Magdić u 73. minuti. Veselić je na desnom boku pronašao Kurečkog, a njegov ubačaj Magdić je krasno vanjskim dijelom kopačke smjestio iza leđa gostujućeg vratara. Do kraja susreta još smo ubilježili odličan pokušaj Turkalja iz slobodnog udarca s 26-27 metara, no iskazao se i vratar Madžar.

U sljedećem kolu Karlovac 1919 putuje u Hum na Sutli na noge momčadi Straže, koja je, podsjetimo, u kvalifikacijama za četvrtoligaški rang bila bolja od Ogulina.

Karlovac II ubilježio uvjerljiv poraz u Rijeci od Zameta II: Požegina momčad jako pala u drugom poluvremenu