-2C° Ogulin

-4C° Ozalj

-5C° Slunj

Karlovac 1919 uzeo vrlo vrijedan bod u Krapini protiv favoriziranog Zagorca, mogao i do sva tri

Pogotke za ‘plavo-bijelu’ momčad postigli su Marko Kelava u 15. i Luka Čakarić u 75. minuti.

Nogometaši Karlovca 1919 osvojili su veliki bod u Krapini. U utakmici 15. kola Treće hrvatske lige Središte odigrali su neodlučeno 2:2 s domaćom momčadi Zagorca.

Do ovog kola četvrtoplasiranoj momčadi lige, za koju je ustvrdio da je jedna od najkvalitetnijih u ligi, trener Sreten Ćuk suprotstavio je Bermanca na vratima, Vratarića, Maletića, Knezovića i Brumena u zadnjoj liniji, Kelavu, Marinića i Ramića u sredini, te Bagarića, Čakarića i Dedijera prema naprijed. Nije mogao računati na kartonirane Mićunovića i Basara te ozlijeđene Johu, Prpića i Mamića. Iako je i ovaj bod velik kao kuća, prava je šteta što Karlovac 1919 nije odnio sva tri iz Krapine. Dvaput je vodio, imao je dvadeset minuta igrača više, no u završnici susreta malo je pao snagom, što je domaćin iskoristio i došao do izjednačenja.

‘Plavo-bijeli’ su se od starta utakmice dobro postavili, kontrolirali su igru i čak bili bolji protivnik. U prvih petnaestak minuta nije bilo izglednih prilika, a onda su Karlovčani prvu pravu iskoristili. Marinić je ubacio, a Marko Kelava je na drugoj vratnici glavom savladao Bašića i u 15. minuti doveo Karlovac 1919 u vodstvo. Pravih prilika nakon tog pogotka ponovo nije bilo sve do završnice prvog dijela. Onda su u 41. minuti zaprijetili domaći preko Postonjskog, ali je njegov udarac glavom otišao pored gola. Dvije minute kasnije upisali smo priliku Čakarića na drugoj strani, a Mlinarić je u 45. minuti dobro pucao u kut, ali je Bermanec zaslužan što je Karlovac 1919 na poluvrijeme otišao s minimalnim vodstvom.

Domaćin do boda u posljednjoj minuti

U nastavku je prvi domaćima zaprijetio Čakarić u 53. minuti, ali bez promjene rezultata, a pet minuta kasnije Karlovac 1919 je dobio dodatni vjetar u leđa. Postonjski je zbog simuliranja dobio drugi žuti karton pa su domaći ostali s igračem manje. Međutim, u 68. minuti ipak su došli do poravnanja. Vratarić je igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudac Jerbić iz Velike Gorice pokazao je na bijelu točku. Siguran realizator bio je Matija Smrekar. U istoj minuti Ćuk je izvukao iz igre Kelavu i ubacio Turkalja, u 73. je Bagarić imao priliku, ali je nije iskoristio, a u 75. minuti Karlovac 1919 je ponovo došao do prednosti. Bagarić je prošao po lijevoj strani i dao povratnu loptu, a Luka Čakarić zabio za 1:2. Naravno, domaćin je u završnici utakmice preuzeo inicijativu i krenuo po izjednačenje. U 90. minuti Bencetić je ušao umjesto strijelca Čakarića, a u istoj minuti Zagorec je preko Smrekara, koji je glavom matirao Bermanca, uspio doći do konačnih 2:2.

Karlovac 1919 u subotu na ‘Čavleku’ dočekuje Špansko, a odgođenu utakmicu u Petrinji s Mladosti igrat će 5. prosinca.

(foto: Stjepan Benčić)

ODBOJKA

Pobjedom u Rijeci nad Drenovom karlovačke se odbojkašice vratile na vrh ljestvice