9C° Ogulin

6C° Ozalj

6C° Slunj

Karlovac 1919 večeras na ‘Čavleku’ upisao poraz od Bistre

Nakon slabog prvog poluvremena, domaći su u nastavku imali dvije velike prilike, ali nisu uspjeli postići pogodak.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 večeras su na Čavlekovom stadionu, u odgođenom susretu 28. kola Četvrte lige Središte, poraženi od momčadi Bistre rezultatom 2:0.

Štefančićeva momčad zaigrala je bez Novinića i Rakocije i u prvih 45 minuta malo toga pokazala. Bila je inferiorna u odnosu na vrlo autoritativno postavljene trećeplasirane goste, koji su u potpunosti kontrolirali utakmicu. Domaći su preskakali igru, dugim loptama nastojali pronaći isturene Turkalja i Mamića, ali takva igra nije naišla na plodno tlo. U nastavku je Karlovac 1919 zaigrao bitno bolje, stvorio dvije velike prilike, ali nije ih uspio realizirati, a gosti su prepustili inicijativu domaćima, vrebali priliku iz protunapada i potvrdili pobjedu.

Već u 4. minuti gosti su tražili najstrožu kaznu. Njihov je napadač na ubačenu loptu u kazneni prostor stigao prije Demirovića, u duelu s njim pao, ali sudac Sinković iz Krapine se nije oglasio. Ništa konkretnog nismo zabilježili do 18. minute, a onda je Bistra povela. Nakon ubačaja iz kuta jedan gostujući igrač najviše je skočio pred domaćim vratima, tukao glavom, Demirović je na samoj crti uspio zaustaviti njegov pokušaj, ali pritrčao je Smolčić i iz blizine zabio za 0:1. Isti je igrač u 35. minuti okušao udarac izvan kaznenog prostora, ali je Demirović obranio, a jedini udarac na suparnička vrata u prvom dijelu Karlovac 1919 je uputio u 36. minuti preko Horvatina, ali potpuno bezopasan i visoko iznad grede. U 43. minuti, nakon loše reakcije domaće obrane, Bistra je imala stopostotnu priliku za povećanje prednosti, ali Demirović je pravovremeno ušao u šut gostujućem napadaču, odbio loptu u vratnicu i spasio svoju mrežu.

Zbog ozljeda trener Štefančić je u poluvremenu u svlačionici ostavio Turkalja i Demirovića, umjesto kojih su ušli Mance i Žunac, a Karlovac 1919 je zaigrao agilnije i konkretnije nego u prvih 45 minuta. Već u drugom minuti nastavka, nakon ubačaja Jakovića s desne strane, mladi Mance je u dobroj situaciji pred vratima gostiju, ali je blokiran u pokušaju udarca, a u 52. minuti domaći su imali prvu od dvije velike prilike. Cindrićev prizemni ubačaj pred golom je primio Popovački, okrenuo se i tukao iz blizine, ali vratar Đurđek je uspio skrenuti loptu u vratnicu i spriječiti poravnanje. Šest minuta kasnije Karlovac 1919 ima novu stopostotnu šansu. Sada se Pausić našao u izglednoj situaciji, ali ponovo je Đurđek sjajno intervenirao, a nakon odbijene lopte netko od domaćih je pokušao pripucati, ali dosuđeno je zaleđe. U 64. minuti gosti su stvorili gužvu u domaćem šesnaestercu iz koje nisu uspjeli poentirati, a deset minuta kasnije Mamićev udarac s ruba kaznenog prostora završio je pored vratnice. I onda je u 76. minuti sjevnulo protunapad Bistre, a ubačaj s lijeve strane Štulec je glavom pospremio iza leđa Žunca za 0:2. Do kraja utakmice ubilježili smo još pokušaje Mamića i Pausića, ali bez promjene rezultata.

U pretposljednjem 29. kolu, u subotu od 17:30 sati, Karlovac 1919 gostuje kod momčadi Gradića.

Karlovac II ubilježio uvjerljiv poraz u Rijeci od Zameta II: Požegina momčad jako pala u drugom poluvremenu