12C° Ozalj

Karlovac 1919 velikim preokretom u drugom poluvremenu ‘srušio’ lidera prvenstva

Pogotke za veliki preokret postigli su Ivan Mamić u 65., Filip Srpak u 72. te Luka Čakarić u 86. minuti iz kaznenog udarca.

KARLOVAC – Velikim preokretom u drugom poluvremenu, nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu, u utakmici 23. kola Treće hrvatske lige Središte, pobijedili vodeću momčad Kurilovca rezultatom 3:2.

Iako je lider lige na poluvrijeme otišao s vodstvom 2:0, nije previše toga pokazao. Iskoristio je jedine dvije prilike koje je stvorio, ali bio je čvršći i spretniji u duelima pa domaći nisu uspijevali razviti igru. Međutim, u nastavku smo gledali potpuno drugačiju utakmicu. ‘Plavo-bijeli’ su iz svlačionice uzašli puno odlučniji, počeli igrati konkretnije, dominirali utakmicom te potpuno zasluženo napravili preokret i došli do velike pobjede.

Trener Ćuk krenuo je u utakmicu s Bermancem na vratima, Prpićem, Pausićem, Knezovićem i Srpkom u zadnjoj liniji, Olmom, Marinićem i Mamićem u sredini te Bagarićem, Soldom i Sušilovićem prema naprijed. Nije mogao računati na Mićunovića, Basara i Pahanića.

Lider lige poveo je iz svoje prve prilike u 10. minuti. Sedlaček je primio loptu u kaznenom prostoru, okrenuo Knezovića i preciznim udarcem pogodio donji desni Bermančev kut za 0:1. Odmah u sljedećoj minuti domaći su imali priliku za poravnanje. Srpak je izbačen na lijevu stranu, sjurio se prema vratima, dobro pucao iskosa, ali vratar Debijađi je bio na visini zadatka. U 24. minuti domaći su tražili kazneni udarac. Bagarić se probio po desnoj strani u kazneni prostor, gostujući branič startao je njega, karlovački napadač je pao, ali sudac Turčin iz Tuhelja pokazao je da je start bio ispravan. U 32. minuti Bagarić je probao ugroziti vrata Kurilovca udarcem s dvadesetak metara iz sredine, no tukao je preko grede, a u 34. minuti gosti su povećali vodstvo. Bakula je pucao s ruba kaznenog prostora, domaći su djelomično blokirali njegov udarac, no lopta se sretno odbila do Hodaka, koji se našao sam pred Bermancem i zatresao mrežu. Dvije minute kasnije Soldo je izbačen iza leđa gostujuće obrane, krenuo je prema vrataru, ali sustigao ga je Lo i izbio loptu izvan granice igrališta.

Momčadi su u nastavak ušle bez promjena, a prvi su zaprijetili domaći. U 47. minuti Marinić je ukrao loptu gostujućoj obrani i snažno pocao iskosa s desne strane, ali Debijađi je obranio, a u nastavku akcije uslijedio je ubačaj za Sušilovića, koji je opalio s petnaestak metara iz sredine, ali ravno u vratara Kurilovca. U 51. minuti Bagarić je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, dobro je skočio Srpak pred golom gostiju, ali pucao je glavom preko grede. U 55. minuti izašli su Soldo i Marinić, a ušli Čakarić i Pamić. Pet minuta kasnije gosti su odigrali brzu kontru, koju je Ćosić završio udarcem s ruba kaznenog prostora pored gola, a u 65. minuti Karlovac 1919 je smanjio. Sušilović je ukrao loptu obrani Kurilovca, dao za Čakarića, njega su gosti blokirali, potom je pucao Bagarić, i njegov udarac je blokiran, lopta se odbila do Mamića, koji je s ruba kaznenog prostora pogodio donji desni kut za 1:2. U 72. minuti domaći su poravnali. Pamić je kratko izveo ubačaj iz kuta, Bagarić odlično ubacio, a Srpak utrčao na prvu vratnicu i glavom izjednačio na 2:2. Tri minute kasnije domaći su ponovo tražili kazneni udarac. Bagarić je pucao iskosa s desne strane, ‘plavo-bijeli’ su signalizirali da je lopta gostujućeg braniča pogodila u ruku, no sudac Turčin još jednom se nije oglasio. U 81. minuti Pribanić je zamijenio Sušilovića, a u 86. minuti Karlovac 1919 je napravio potpuni preokret. Bagarić je dobio dubinsku loptu iz svoje polovice i sjurio se u kazneni prostor, oboren je s leđa i sudac Turčin ovog je puta morao pokazati na bijelu točku. Debijađi je pogodio stranu, ali udarac Čakarića je bio precizan i zatresao mrežu za 3:2. U 90. minuti Mamića je zamijenio Đukić.

U srijedu Karlovac 1919 gostuje kod momčadi Gaja iz Mača.

Aquaestil otvorio nastup u Europskom kupu uvjerljivom pobjedom nad portugalskim Uniaom Sebastianenseom