9C° Ogulin

9C° Ozalj

8C° Slunj

Karlovac 1919 za samo 17 minuta ‘potopio’ Dinamo iz Odranskog Obreža

Goste je načeo kapetan Štefančić, nastavio s dva pogotka Ivan Mamić, a pobjedu zaključio Novinić.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 upisali su još jednu uvjerljivu pobjedu u proljetnom dijelu sezone Četvrte lige Središte. Danas su na Čavlekovom stadionu, u utakmici 19. kola, nadigrali momčad Dinama iz Odranskog Obreža rezultatom 4:1.

Nakon 4:0 pobjede prošlog vikenda u Hrastju, Lucijanićevi su nogometaši odigrali još jednu dobru utakmicu i zasluženo osvojili nova tri boda. Ključan je bio dobar ulazak u utakmicu ‘plavo-bijelih’, koji su u samo 17 minuta postigli tri pogotka i praktički riješili pitanje pobjednika, a u nastavku dvoboja su bez problema sačuvali prednost.

Krenulo je s po dvije dobre prilike na obje strane, a onda je kapetan Matija Štefančić u 6. minuti krasnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio desni kut gostujućih vratiju za početnih 1:0. Samo dvije minute kasnije Štefančić je fino izbacio Turkalja iza obrane gostiju, ovaj je do lopte stigao prije Dinamovog vratara i prolijedio je do Ivana Mamića, kojem nije bilo teško pogoditi praznu mrežu. U 15. minuti istaknuo se Demirović obranom vrlo dobre prilike gostiju, a u 17. je, nakon ubačaja iz kuta i gužve pred gostujućim vratima, Mamić bio najspretniji i ugurao loptu u mrežu Dinama za velikih 3:0. Gosti su u prvom dijelu najviše prijetili po desnoj strani karlovačke obrane, gdje se na poziciji braniča nije snalazio Šprajcer, pa ga je Lucijanić već u 26. minuti izvukao iz igre. Srećom, nekoliko opasnih prodora po toj Šprajcerovoj strani gosti nisu uspjeli pretvoriti u pogodak, ali su do gola došli u 44. minuti nakon ubačaja iz kuta. Demirović je išao na loptu, ali mu je ispala iz ruku pa je Batinić iz blizine smanjio na 3:1.

U bitno nesadržajnijem nastavku Karlovac 1919 je mirno čuvao prednost i orjentirao se na protunapade, a gosti su bili potpuno bezopasni po Demirovićeva vrata. U 57. minuti ‘dinamovci’ nisu dobro očistili pred svojim vratima nakon ubačaja sa strane, lopta se odbila do Veselića, koji je uposlio Enesa Novinića za konačnih 4:1. Do kraja dvoboja domaći su preko Štefančića i dvaput Turkalja mogli i do uvjerljivije pobjede, no nisu iskoristili vrlo dobre prilike.

Nogometaši Slunja sutra od 16 sati gostuju u Gradićima kod istoimenog domaćina.

SPORTSKA SRIJEDA

Odbojkašice Karlovca gostuju kod Mladosti II, gradski dvoboj rukometaša Karlovca II i Dubovca-Gaze