8C° Ozalj

8C° Slunj

Karlovac II kod kuće poražen od 28. aprila, mlada Požegina momčad imala previše promašaja

Najefikasniji u karlovačkoj ekipi bio je Fran Bosiljevac sa 7 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca II niti večeras u Sportskoj dvorani nisu uspjeli doći do prvih bodova u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad. U utakmici 11. kola poraženi su od momčadi 28. aprila iz Kaštelira rezultatom 28:26.

Dobio je trener Požega večeras pojačanja iz prve ekipe, Janjanina, Bosiljevca i Hrvojevića, ali ni to nije pomoglo da dođe do prvog ovosezonskog pozitivnog rezultata. Odigrali su mladi Karlovčani dobru utakmicu, žestoko se borili s fizički jačim gostima, u drugom poluvremenu kvalitetno odigrali obranu, ali bodova su ih stajali promašaji u završnici susreta.

Gosti su vodili od početka i u 18. minuti došli do +4 (9:5). Imali su i 10:6 i 11:7, a onda su Karlovčani smanjili na 12:10. Na dva pogotka zaostatka bili su još u četiri navrata, a na odmor se otišlo pri 17:14 za goste. Prvih deset minuta nastavka pripalo je domaćima, koji su pojačali obranu i uspjeli poravnati na 19:19 te držali egal do 43. minute i rezultata 22:22. Nažalost, tada su ušli u seriju neiskorištenih napada pa su gosti serijom 5:0 u 49. minuti stigli do 27:22. Nisu se Karlovčani predavali. Smanjili su na 27:24, ali nisu iskoristili dva uzastopna sedmerca. Sutkinje Hanić i Vujić napravile su tada veliku grešku na štetu domaćih. Propustile su isključiti pivota gostiju Filipa Penavu, kojemu bi to bilo treće isključenje, pa domaći nisu dobili igrača više. Karlovčani u 59. minuti golom Hrvojevića iz protunapada smanjuju na 28:26 i kreću u presing. Oduzimaju loptu, ali tridesetak sekundi prije kraja Hrvojevićev pokušaj s krila gostujući vratar brani i tu je nada domaćih u eventualni remi u potpunosti nestala.

Fran Bosiljevac je sa 7 pogodaka bio najefikasniji u karlovačkoj momčadi, Boka, Hrvojević i Magdić su dali po 4, Janjanin i Hreljac po 3, a Lemić 1 gol.

Podsjetimo, u petak je Ogulin u županijskom ogledu slavio nad Dubovcem-Gazom 26:25 pa je nakon 11. kola momčad Dubovca-Gaze pala na 4. mjesto s 10 bodova, Ogulin se popeo na peto s 8, dok je Karlovac II ostao na posljednjem 8. mjestu bez bodova. U sljedećem kolu Dubovac-Gaza gostuje kod 28. aprila, Ogulin je domaćin vodećoj Areni iz Pule, a Karlovac II je slobodan.