-3C° Duga Resa

-4C° Ogulin

-3C° Ozalj

-4C° Slunj

Karlovac II osvojio bod u Rijeci, Ogulin i Dubovac-Gaza upisali poraze u Gospiću i Rovinju

Ogulince je predvodio Luka Turković s 10 pogodaka, Karlovac II Luka Baršić s 8, a Dubovac-Gazu Luka Kordić s 7 golova.

Šesto kolo Druge hrvatske lige Zapad za rukometaše nije bilo pretjerano uspješno za naše županijske predstavnike. Karlovac II je osvojio bod u Rijeci kod Zameta II, dok su Ogulin i Dubovac-Gaza poraženi u Gospiću i Rovinju.

Ogulinci su na gostovanju kod vodećeg Gospića poraženi rezultatom 42:34, što im je prvi ovosezonski poraz. Iako su u sastavi bili i Andrija Poljak i Gaši, jednostavno u obrani nisu mogli zaustaviti fizički moćne domaćine, koji su potpuno zasluženo došli do pobjede.

Odlično se momčad trenera Kosanovića nosila s domaćinom veći dio prvog dijela. U pet navrata bila je i u minimalnom vodstvu, no Gospićanima je pripala završnica prvog poluvremena. Kod 16:14 napravili su seriju 4:1, odlijepili se na 20:15 i na odmor odnijeli +4 (22:18). Još desetak minuta u nastavku Ogulinci su držali kakav-takav priključak, no onda su pali, domaćin je u 49. minuti stigao na +10 (36:26) i riješio pitanje pobjednika.

Luka Turković s 10 pogodaka bio je prvo ime ogulinske ekipe, Andrija Poljak je dao 7, Gaši 6, Puškarić 4, David Stipetić 3, Denis Stipetić 2, a Cipek 1 gol.

Karlovac II prokockao pobjedu u Rijeci

Karlovac II je u Rijeci sa Zametom II odigrao neodlučeno 30:30 i došao do trećeg ovosezonskog boda, ali mogao je uzeti i puni plijen. U vrlo izjednačenoj i borbenoj utakmici momčadi su se smjenjivale u vodstvu, a niti jedna tijekom susreta nije imala više od tri pogotka prednosti. U samoj završnici Karlovčani su imali veliku priliku doći do pobjede, no pogriješili su i dopustili suparniku da izvuče neodlučen ishod.

Riječani su veći dio prvog poluvremena proveli u vodstvu. Imali su 6:3 i 11:8, no Karlovčani su uspijevali držati priključak i na odmor se otišlo s +2 za domaćina (17:15). Početkom nastavka Višnićeva je momčad s tri uzastopna pogotka preokrenula na 18:17, ali istom su mjerom uzvratili Riječani i vratili prednost (20:18). Golom Benića u 45. minuti Karlovčani ponovo dolaze do minimalnog vodstva (24:23) i drže pogodak viška do 27:26. Domaći s tri pogotka u nizu preokreću na 29:27, ali Makarun, Šalković i Baršić donose Karlovcu II novo vodstvo 66 sekundi prije kraja (30:29). Riječani ne koriste napad i 18 sekundi prije isteka vremena Karlovčani osvajaju loptu. Nakon Višnićeve minute odmora, nažalost, vrlo brzo rade grešku, gube loptu, pa domaći praktički sa zvukom sirene dolaze do izjednačenja.

U karlovačkoj momčadi najefikasniji je bio Luka Baršić s 8 pogodaka, Benić je dao 5, Kojčin i Šalković po 4, Debelić 3, Hreljac 2, a Balen, Makarun, Lemić i Boka po 1 gol.

Prezeljeva momčad imala još jednu slabu realizatorsku večer

Momčad Dubovca-Gaze u Rovinju je poražena od istoimenog domaćina rezultatom 22:17. Obje ekipe nastupile su oslabljene, bez nekoliko bitnih igrača, a Karlovčani su dobro odigrali u obrani, ali su opet podbacili u realizaciji. Četrdesetak minuta susret je bio u potpunosti izjednačen, a domaćinu je pripala završnica.

Dobro su Karlovčani ušli u utakmicu i u 17. minuti vodili 7:3. Rovinjani su sa četiri uzastopna pogotka poravnali na 7:7, a u egal rezultatu (9:9) se otišlo i na odmor. Do 40. minute i vodstva 14:13 ‘žuti’ su kontrolirali utakmicu, no tada je domaćin serijom 4:0 preokrenuo na 17:14. Golom Kordića iz sedmerca Karlovčani su se u 52. minuti primakli na 18:16, ali nova tri pogotka Rovinjana riješila su pitanje pobjednika.

Luka Kordić sa 7 pogodaka ponovo je bio najraspoloženiji u karlovačkom sastavu, Boljkovac je dao 4, Luketić 3, Matija Belavić 2, a Bajrić 1 gol.

Na trenutnoj ljestvici Ogulin je trećeplasirani sa 4, Karlovac II šestoplasirani s 3, a Dubovac-Gaza posljednja s 2 boda. U sljedećem kolu Ogulinci dočekuju Verudu, Dubovac-Gaza je domaćin Zametu II, a Karlovac II je slobodan.