15C° Ogulin

14C° Ozalj

Karlovac II pobijedio Verudu i osvojio prve ovosezonske bodove

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Dario Magdić sa 7 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca II večeras su u dvorani Osnovne škole Grabrik došli do prvih ovosezonskih bodova u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad. U utakmici 13. kola pobijedili su momčad Verude iz Pule rezultatom 29:28.

Mlada Požegina momčad odigrala je dobro prvo poluvrijeme, pogotovo u obrani, i stekla prednost. U nastavku je umalo, kao i mnogo puta ove sezone, platila danak neiskustvu i prokockala dobivenu utakmicu, ali, srećom, gosti, iako bitno iskusniji, nisu momčad od prevelike kondicije i trkačke moći pa greške mlade karlovačke ekipe u završnici susreta nisu iskoristili. Imali su Karlovčani u nekim trenucima i malo sreće, ali obzirom im je u par navrata ove sezone okrenula leđa, ovog puta ih je nagradila za trud i zalaganje.

Puljani su imali tri vodstva na samom početku susreta (2:1, 3:2 i 4:3), a od trenutka kada je Magdić u 11. minuti iz kontre zabio za 5:4, Karlovac II nije više ispuštao prednost. U 23. minuti domaći su imali +4 (11:7), nakon toga i 12:8, a gosti su smanjili na 12:10. Pogocima Magdića i Bosiljevca Karlovčani su ponovo otišli na +4 (14:10), nisu iskoristili napad za pet razlike, a nakon smanjenja Puljana zapucali su i sedmerac pa se na odmor otišlo sa 14:11.

Odmah početkom nastavka domaći zabijaju za 15:11 pa ponovo ne koriste napad za plus pet. Gosti se serijom 3:0 primiču na 15:14, ali Ćelić s dva pogotka domaće ponovo odmiče na +3 (17:14). U 47. minuti golom Bajca Karlovac II zadnji puta ima +4 (24:20), a onda u posljednjih sedam minuta kreće drama. Požegina momčad kod 26:23 prvo ne zabija sedmerac, a onda ne koristi i napad za +4. U 55. minuti Bosiljevac zabija za 27:24, ali Puljani s dva uzastopna pogotka smanjuju na 27:26. Cindrić u 57. minuti pogađa za 28:26, a gosti odmah smanjuju. Minutu kasnije Cindrić novim pogotkom odvodi Karlovac II na 29:27, domaći se uspijevaju obraniti i kreću u napad za potvrdu pobjede. Međutim, Ćelićevo dodavanje Puljani su presjekli i u protunapadu smanjili na 29:28, a Cindrić zarađuje treće isključenje. Karlovčani kreću bez vratara u napad šest na šest, a 31 sekundu prije kraja Bosiljevac iznuđuje isključenje gostiju, ali zbog neprilične reakcije na napravljeni prekršaj i sam dobiva dvije minute kazne. Srećom, domaći su uspjeli do kraja sačuvati loptu i doći do prvih ovosezonskih bodova.

Dario Magdić sa 7 pogodaka bio je najbolji strijelac karlovačke ekipe, Bosiljevac je dao 5, Ćelić i Cindrić po 4, Balen 3, Bajac i Hreljac po 2, a Boka i Baršić po 1 gol.

Nakon kompletiranog 13. kola momčad Dubovca-Gaze je četvrta s 10, Ogulin šesti s 8, a Karlovac II se popeo na pretposljednje 7. mjesto s 2 boda. U sljedećem kolu Dubovac-Gaza gostuje kod Verude, Ogulin kod 28. aprila, a Karlovac II putuje u Rovinj. Međutim, vrlo je upitno hoće li se navedene utakmice igrati nadolazećeg vikenda zbog situacije s koronavirusom.

Karlovac 1919 s 2:0 bolji od Vatrogasca, prvotimci u nastavku odigrali ‘pod ručnom’