4C° Ogulin

5C° Ozalj

Karlovac II uz puno muke došao do domaće pobjede nad Selcem

Raspoloženi Ivano Grčić je s 10 pogodaka bio najbolji strijelac utakmice.

Rukometaši Karlovca II večeras su u Sportskoj dvorani, u odgođenoj utakmici 6. kola Druge hrvatske lige Zapad, pobijedili momčad Selca rezultatom 33:29.

Bio je to sudar vrlo iskusne i fizički jače gostujuće momčadi i poletnih i brzih mladih Karlovčana, u kojoj su domaći rukometaši umalo prokockali pobjedu. U prvom dijelu su imali velikih problema u obrani s fizički moćnijim gostima te ubilježili dosta promašaja i tehničkih pogrešaka, a nakon lošeg ulaska u nastavak uspjeli su se konsolidirati, doći do šest pogodaka prednosti i, kada se činilo da je pitanje pobjednika riješeno, prokockati stečenu prednost. Međutim, u uzbudljivoj završnici ipak su bili spretniji i došli do četvrte ovosezonske pobjede.

Dobro su mladi Karlovčani otvorili susret i poveli 5:2, ali onda nisu iskoristili četiri izastopna napada pa su gosti poravnali na 5:5. Pogodak za pogotkom potom se igralo sve do 21. minute, kada je raspoloženi Grčić zabio za 12:10. Do 28. minute i rezultata 16:14 držali su domaći dva pogotka prednosti, ali popustili su u samoj završnici pa se na odmor otišlo sa 16:16. Selce je nastavak otvorilo s tri uzastopna gola i vodstvom 19:16, a Karlovčani su poravnali pa potom promašili dva uzastopna napada. Ipak u 44. minuti pogotkom Magdića ponovo dolaze do prednosti (22:21), a kod 22:22 rade seriju 7:1 i u 50. minuti dižu vodstvo na 29:23. Činilo se da su konačno uspjeli ‘slomiti’ goste, koji su počeli opadati snagom, no serijom grešaka i promašaja omogućili su pretposljednjoj momčadi lige povratak na 29:28. Balen je zabio vrlo bitan pogodak za 30:28, a nakon promašenog napada gostiju, Stipetić krajem 58. minute poentira za 31:28 i potvrđuje pobjedu.

Ivano Grčić s 10 pogodaka bio je najbolji strijelac utakmice, Balen je dao 7, Magdić 6, Stipetić 2, a Dujmić, Relić i Šalković po 1 gol.

Ovom pobjedom Karlovčani su ostali na 5. mjestu ljestvice s 9 bodova. U subotu od 16 sati, u odgođenoj utakmici 4. kola, dočekuju osmoplasirane Buje 53 i pobjedom bi mogli preskočiti Zamet II i prezimiti na visokom 4. mjestu.