22C° Duga Resa

18C° Ogulin

21C° Ozalj

20C° Slunj

Karlovac na startu Lige za ostanak upisao domaći poraz od Zameta, varaždinski suci ‘briljirali’ nejednakim kriterijem

Prvo ime domaćeg sastava bio je Dominik Smojver s 10 pogodaka.

Rukometaši Karlovca porazom su otvorili nastup u Ligi za ostanak Paket24 Premijer lige. Večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 1. kola, izgubili od riječkog Zameta rezultatom 28:25.

U vrlo tvrdoj i čvrstoj utakmici Riječani su odnijeli bodove, ali glavnu su ulogu odigrali suci Davor i Zoran Lončar iz Varaždina, koji su prikazali rijetko viđen nejednak kriterij u procjeni probijanja, prekršaja za sedmerac i isključenja. Susret je bio prepun žestokih dvoboja na parketu i sudački dvojac sigurno nije imao lagan posao, ali to ne može biti izlika za ono što su prikazali. Domaću klupu i gledatelje na tribinama bacali su u očaj svojim diskutabilnim odlukama na štetu karlovačke momčadi, pa i same igrače. Karlovac je imao sedam isključenja plus crveni karton Negrana, a gosti četiri, od toga jedno u pretposljednjoj minuti, kada je utakmica već bila riješena. U nekoliko navrata nisu dosudili evidentne sedmerce za domaće, a u fazi kada se lomio susret propustili su isključenjem kazniti gostujućeg igrača zbog namjernog igranja nogom.

Cijelo prvo poluvrijeme proteklo je u smjenjivanju u minimalnom vodstvu jedne i druge ekipe. Karlovac je prvi puta poveo u 11. minuti golom Dominika Smojvera za 5:4, ali u 13. je ostao bez Negrana, koji je dobio izravni crveni karton. Kod 6:5 su gosti s dva uzastopna pogotka preuzeli vodstvo, a kod 7:8 ponovo Karlovčani pogocima Dominika Smojvera i Bosiljevca. Dva neiskorištena napada kod 10:9 ponudila su Riječanima novi preokret na 11:10. Lončari potom ne sude čisti sedmerac na Bosiljevcu, ali domaći ipak s dva gola zaredom odlaze na odmor s +1 (12:11).

Loše su domaći ušli u nastavak. Imali su u prvih 7-8 minuta čak pet neiskorištenih napada pa su gosti preokrenuli na 15:13. Golovima Mrljka, Dominika i Domagoja Smojvera naši igrači okreću na 16:15, a u 54. minuti na semaforu je 22:22. Tada varaždinski suci ne sude sedmerac na starijem Smojveru, Hrvojević ne zabija s krila pa gosti serijom 3:0 dolaze do 25:22 u 58. minuti i prelamaju utakmicu u svoju korist.

Dominik Smojver s 10 pogodaka bio je prvo ime domaćeg sastava, Domagoj je dao 5, Bosiljevac 3, Capan i Mrljak po 2, a Frketić, Bačić i Hrvojević po 1 gol. Prezelj je upisao 7 obrana.

Ovim porazom Karlovac je pao na 7. mjesto ljestvice s 8 bodova, a ako Spačva uzme oba boda u domaćem ogledu s Trogirom, spustit će se na 8. poziciju. U sljedećem kolu gostuje u Bjelovaru.