3C° Ogulin

5C° Ozalj

Karlovac na vrlo bitnom gostovanju kod Dubrave upisao minimalni poraz

Dominik Smojver je s 8 pogodaka bio najefikasniji igrač utakmice.

U vrlo bitnoj utakmici 13. kola skupine A Paket24 Premijer lige, pretposljednjeg u osnovnom dijelu sezone, odigranoj večeras u Zagrebu, rukometaši Karlovca poraženi su od domaće momčadi Dubrave rezultatom 26:25.

I jednima i drugima utakmica je imala dvostruku važnost, pogotovo nakon što su jučer Gorica i Poreč upisali domaće pobjede pa je postalo jasno da će i Dubrava, zajedno s Karlovcem, u razigravanje za opstanak. A to je značilo da će se bodovi iz večerašnjeg ogleda prenositi u drugi dio sezone. Karlovčani su zaigrali bez Bačića, Negrana i Radočaja, a Bosiljevac i Horvat su bili u sastavu, iako ne potpuno spremni. U prvom poluvremenu imali su dosta tehničkih grešaka i promašaja, što je domaćin kaznio kroz brzu tranziciju i na poluvrijeme otišao sa četiri pogotka prednosti. No, u nastavku su karlovački rukometaši zaigrali čvršće u obrani, ‘proradio’ je i Prezelj na vratima, vratili su se u egal, ali su na koncu nijanse presudile u korist domaćina.

Dubrava je bolje ušla u utakmicu i povela 5:2, no Karlovac se u 12. minuti pogotkom Dominika Smojvera primakao na 5:4. Kod 6:5 domaći koriste dva neiskorištena napada karlovačke momčadi i serijom 3:0 dižu prednost na 9:5, u 26. minuti imaju i +6 (13:7), a naši rukometaši s dva pogotka u završnici prvog dijela smanjuju pa se na odmor odlazi sa 14:10 za Dubravu.

Karlovčani puno bolje ulaze u nastavak i u 38. minuti pogotkom Crnkovića poravnavaju na 15:15. Pogodak za pogotkom igra se do 18:18, tada Zagrepčani postižu dva zaredom i odlaze na 20:18, ali Karlovčani uzvraćaju istom mjerom i opet poravnavaju. Kod 22:21 Domagoj Smojver se pretvara u svojevrsnog tragičara utakmice. Prvo gubi loptu, a potom mu u sljedećem napadu Marković brani udarac, što ‘dubravaši’ koriste i u 52. minuti dolaze do +3 (24:21). Rukavina s dva gola iz sedmeraca smanjuje na 24:23, ali domaći ipak ne nude Karlovcu priliku da dođe do boda. Četrdesetak sekundi prije kraja pogotkom za 26:24 potvrđuju pobjedu, a Dominik Smojver samo ublažuje poraz.

Stariji Smojver je s 8 pogodaka bio najefikasniji igrač utakmice, Mrljak je dao 5, Rukavina 4, Hrvojević, Domagoj Smojver i Capan po 2, a Frketić i Crnković po 1 gol. Prezelj je upisao 10 obrana.

Karlovac na zimsku stanku odlazi kao šestoplasirani s 10 bodova, a u posljednjem kolu osnovnog dijela sezone, koje će se igrati 12. veljače, dočekuje Goricu, u utakmici koja neće imati gotovo nikakvu važnost jer će Velikogoričani u Ligu za prvaka, a Karlovčani u razigravanje za opstanak.