Radio Mrežnica
RUKOMET Podijeli

Karlovac očekivano slavio nad Dubovcem-Gazom i plasirao se u finale Kupa regije Zapad

Igrač susreta bio je vrlo raspoloženi vratar Karlovca Mateo Kajba, koji je ubilježio čak 20 obrana.

Rukometaši Karlovca večeras u u Sportskoj dvorani, u utakmici polufinala Kupa regije Zapad, očekivano pobijedili momčad Dubovca-Gaze rezultatom 37:22 i plasirali se u finale.

Gradski ogled drugoligaša i prvoligaša bio je vrlo žestok, pogotovo u prvom poluvremenu, dok je još rezultat bio koliko-toliko izjednačen. Požegini igrači vrlo su motivirano ušli u utakmicu i odigrali jako dobrih prvih 30 minuta, no u nastavku su ‘stvari’ ipak sjele na svoje mjesto. Kvaliteta i širina kadra ekipe trenerice Rašić ipak je došla do izražaja pa je na kraju uvjerljivo slavila.

‘Crni’ su vrlo čvrsto odigrali prvih devet minuta, ostavili Karlovac na jednom postignutom pogotku i poveli 3:1. No, onda su igrači trenerice Rašić došli na ‘radnu temperaturu’ i serijom 5:1 preokrenuli na 6:4. Imao je Karlovac u dva navrata i +4, no u 25. minuti Dubovac-Gaza se primakla na -1. Završnica prvog dijela pripala je prvoligašu, koji je na odmor otišao s tri pogotka prednosti (16:13). Odmah početkom nastavka, u nepunih pet minuta, Karlovac zabija tri uzastopna pogotka i diže prednost na 19:13 te lagano usmjerava utakmicu na svoju stranu. U 39. minuti prvoligaš već ima +8 (22:14), što je bio znak da je pitanje pobjednika riješeno pa su oba trenera ostatak utakmice iskoristila za davanje minutaže i igračima s klupe.

Strijelce pobjedničke ekipe predvodio je Ivan Rukavina sa 7 pogodaka, Dominik Smojver je dao 6, David Stipetić 4, Crnković, Benić, Domagoj Smojver, Šalković i Jure Stipetić po 3, Mrljak 2, a Grčić, Poljak i Hrvojević po 1 gol. Kod poraženih Luka Kordić i Karlo Mandić su postigli po 4 pogotka, Vučić i Štrucelj po 3, Plazibat i Pauli po 2, a Matko Horvat, Belavić, Luketić i Marić po 1 gol. Matko Horvat i Petrović su kod Dubovca-Gaze upisali po 5 obrana, a igrač utakmice bio je vratar Karlovca Mateo Kajba, koji je zaustavio čak 20 udaraca suparničke momčadi.

Uz Karlovac, u finale Kupa regije Zapad plasirala se i riječka Kozala, a preostala dva finalista dat će ogledi Rudar Adria Oil – Zamet i Buje 53 – Buzet (Kup regije Zapad ima dva finalna susreta i pobjednici finala izborit će plasman u glavni ždrijeb Hrvatskog kupa).