Karlovac s APN-om čeka ključne događaje: Poziv na prezentaciju stanova i uvjeta banaka o kreditiranju te pozive na odabir stanova
Za 50 POS stanova u Karlovcu zaprimljene su 92 prijave
U suradnji s APN-om Karlovac očekuje organizaciju dva ključna događanja – poziv na prezentaciju stanova i uvjeta banaka o kreditiranju stanova te pozive na odabir stanova. Gradi se 50 stanova.
Jedne su to od najvažnijih vijesti za Upravni odjel za imovinsko-pravne poslove i upravljanje imovinom grada Karlovca koje je danas podijelila pročelnica ovog odjela, Marina Pavić Črne.
Najavljujući tako planove za budućnost, istaknula je dva ključna događaja koja slijede, a odnose se na provedbu POS programa, odnosno poziv na prezentaciju stanova te uvjeta banaka o kreditiranju, kao i poziv na odabir stanova za prijavljene kandidate.
Za 50 stanova trenutačno je zaprimljeno 92 prijave.
Drugi događaj odnosi se na raspisivanje poziva za prijavu na listu reda prvenstva za najam gradskih stanova, čije se objavljivanje očekuje do kraja mjeseca.
Također, tu je i izmjena odluke o zakupu poslovnih prostora i korištenja prostora od strane udruga, kao i donošenje strategije upravljanja imovinom za sljedeće višegodišnje razdoblje.
Ujedno, u tijeku je i dovršetak postupka izvlaštenja za manje projekte, a što se tiče upravljanja imovinom, tri su velike zgrade za koje treba regulirati status njihovog korištenja dok su sve tri građevine podložene drugačijim propisima, a to su igralište na Turnju, dječji vrtić Luščić i Hrvatski dom.
L. Grčić