Radio Mrežnica
Podijeli

Karlovac u Gospiću ‘smrznut’ na -10

Iako smo se nadali da bi Zagrepčani u utakmicu mogli ući s ‘pola gasa’ jer su novi naslov prvaka već osigurali i da u toj činjenici leži kakva-takva šansa karlovačke momčadi, ‘osiguravatelji’ su susret shvatili vrlo ozbiljno i već u prvom dijelu riješili pitanje pobjednika.

‘Nismo bili dovoljno čvrsti’
Zagrepčani su vrlo ozbiljno ušli u utakmicu i u takvom odnosu snaga jasno je da im nismo mogli parirati. Ostali smo rano i bez Cindrića, što nas je dodatno hendikepiralo. Iako nam je ova utakmica ponajprije trebala poslužiti kao priprema za Dubravu, nisam u potpunosti zadovoljan jer nismo bili dovoljno čvrsti, odigrali smo previše ležerno – konstatirao je trener Dinko Đanković nakon susreta.

Nakon ravnopravnih početnih 5 minuta, Zagrepčani su počeli odmicati. Đanković je već nakon 10-tak minuta ostao bez ponajboljeg igrača Luke Cindrića, koji se požalio na bolest i više nije mogao nastaviti utakmicu, pa su ionako male šanse karlovačke momčadi dodatno pale. Do odmora prednost Croatia osiguranja narasla je na visokih 19:10.

Bez obzira na veliku prednost, prvaci su i u nastavak krenuli snažno. U 39. minuti na semaforu je stajalo 25:11, što je bilo i najveće vodstvo Zagrepčana u večerašnjem susretu. Tek tada su malo ‘stali na kočnicu’ pa su Karlovčani do kraja susreta ublažili poraz na konačnih 33:23.

Rački i Dino Štrucelj s po 4 pogotka bili su najefikasniji kod Karlovca. Vratari su ubilježili ukupno 13 obrana – Prezelj 7, Karić 6.

Karlovčani će nakon ovog kola, ovisno o ishodu utakmice Dubrava – Poreč, ostati na 4. poziciji ili pasti na petu, a u srijedu u Sportskoj dvorani dočekuju Dubravu, u ključnom dvoboju za plasman u Europu.