Radio Mrežnica
Podijeli

Karlovac u mobilnost uložio 6 mil. kuna

 – U protekle 3 godine postavljeno je 160 rampi na biciklističkim i pješačkim površinama, 162 parkirna mjesta prilagođena za osobe s invaliditetom, tako da možemo reći da su skoro 100% pokriven potrebe parkiranja za osobe s invaliditetom i u tom se segmentu svakodnevno se vodi briga i pazi se, pojašnjava gradonačelnik Mandić.

"Poticat ćemo biciklizam, pješačenje i korištenje javnog gradskog prijevoza"

Osim ulaganja u olakšavanje svakodnevice osobama s invaliditetom, važno je podizanje svijesti svih građana; prvenstveno kada je korištenje javnog prijevoza u pitanju, ali i rekreacija.

– Za sve nas je izazovno kako nas potaknuti na pješačenje ili bilo kakve fizičke aktivnosti. Na tom području, mi u Karlovcu imamo još puno za raditi. Imamo i primjer ne korištenja javnog prijevoza. Linija koja vozi od gradske četvrti Grabrik do Jamadola je nerentabilna jer autobus vozi gotovo prazan svaki dan. Naravno, nećemo ukinuti tu liniju već ćemo poticati ljude da što više koriste javni gradski prijevoz jer to još uvijek nisu osvijestili kao mogućnost, primjećuje Mandić. I dodaje kako će se stoga organizirati niz predavanja, radionica i akcija kojima će se raditi na poticanju korištenja gradskog prijevoza, pješačenje i bicikliranja kako zbog zdravlja, tako i zbog očuvanja okoliša.

Iako se učinilo puno, još će se ulagati u dostupnost ustanova svima

Iako se učinilo puno, ostaje još da se dodatno uloži u liftove, rampe i prilaze svim institucijama i ustanovama u gradu Karlovcu, poručuje gradonačelnik.

– U Gradskoj upravi se uspio napraviti iskorak jer je sama zgrada dostupona svima.Do svih ureda mogu doći liftom na kojem god katu se oni nalazili. Sve nove građevine koje su građene i rekonstruirane također imaju riješen taj problem. No, on je još uvijek prisutan kod starih građevina gdje imamo još prostora za ulaganje i na tome ćemo raditi. Sve ustanove koje su vezane uz Grad Karlovac  ipak bi morale biti dostupne svima, poručuje Mandić.

Program Tjedna mobilnosti

U ovih tjedan dana građane očekuje bogat program, no aktivnosti predviđene za sutra, zbog vremena, prebacit će se na sljedeći petak. Bit će tu Mobilijada na Foginovom kupalištu, slobodno bicikliranje Nextbikeom, potraga za blagom, korištenje boardmarkera, predavanja o kretanju u prometu za djecu, dodjela nagrada Plavi cvijet i foto natječaj "Dijeljenje te vodi dalje" te zadnjeg dana -Dan bez automobila, zatvaranje prometa u Zvijezdi od 10 do 11 sati i u Banjavčićevoj od 7,00 do 17,00 sati te edukativna radionica i predavanje za djecu o kretanju osoba s invaliditetom.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više