17C° Duga Resa

16C° Ogulin

17C° Ozalj

16C° Slunj

Karlovac upisao novi pripremni poraz: u 14 minuta nastavka zabio samo jedan pogodak i ponovo bio bez prave podrške vratara

Najraspoloženiji u domaćoj momčadi bio je Ivan Bačić sa 7 pogodaka.

Rukometaši Karlovca upisali su poraz i u drugoj pripremnoj utakmici za novu sezonu. Večeras su u Sportskoj dvorani izgubili od premijerligaša Zameta rezultatom 27:24.

U ratničkoj utakmici, koja je više ličila na prvenstvenu, nego prijateljsku, Karlovčani su odigrali vrlo dobrih 27 minuta prvog poluvremena i otišli na odmor s prednošću. Međutim, u nastavku, koji je obilovao grubim prekršajima, brojnim isključenjima i vrlo lošim odlukama domaćih sudaca Kasunića i Nikolovskog, više na štetu domaće ekipe, igrači trenerice Rašić nisu se baš najbolje snašli. Imali su problema u napadačkoj fazi igre, upisali su puno promašenih zicera, pa su Riječani uspjeli preokrenuti i doći do pobjede. Nažalost, opet moramo istaknuti domaće vratare i to opet po vrlo lošem učinku – ukupno su imali samo četiri obrane, a prvu u drugom poluvremenu upisali su, vjerovali ili ne, u 59. minuti utakmice, kada je Domjančić gostima obranio sedmerac pri rezultatu 26:23!

Nešto bolje su susret otvorili gosti i vodili do 8. minute, kada je Rukavina izjednačio na 3:3. Točno na polovici prvog dijela, golom Bačića iz sedmerca, Karlovčani su došli do prvog vodstva (7:6), a onda su serijom 3:0 u 21. minuti poveli 12:8. U 26. minuti Negran ponovo domaćima donosi +4 (15:11), ali onda u tri navrata griješe u napadu, Riječani u 29. minuti smanjuju na 15:14, a Mrljak u posljednjoj minuti donosi 16:14, s kojima se odlazi na odmor.

U četrnaest minuta nastavka karlovački su se rukometaši pošteno ispromašivali, postigli samo jedan pogodak (Mrljak u 40. minuti), što su gosti iskoristili i serijom 6:1 preokrenuli na 20:17. I to razdoblje utakmice pokazalo se ključnim za konačni rezultat. Bez podrške vratara te uz brojna isključenja, nove promašaje i čudne odluke sudaca, koje su u očaj bacale obje klupe, a ponajviše domaću, Karlovac više nije uspio utakmicu vratiti pod svoju kontrolu.

Ivan Bačić sa 7 pogodaka bio je prvi strijelac domaće ekipe, braća Smojver, Mrljak i Negran su dali po 3, a Capan, Rukavina, Magdić, Bosiljevac i Crnković po 1 gol. Radočaj i Domjančić su upisali po dvije obrane, a Glumac niti jednu.

U utorak će ova dva protivnika ponovo odmjeriti snage, ali u Rijeci.