12C° Duga Resa

13C° Ogulin

12C° Ozalj

13C° Slunj

Karlovačke odbojkašice glatkom pobjedom u Velikoj Gorici okončale uspješnu sezonu

Slavile su s 3:0 u setovima (25:17, 25:15, 25:11) i ubilježile osmu uzastopnu pobjedu, a u proljetnom dijelu sezone ostvarile su 10 pobjeda i samo jedan poraz.

Večerašnjom pobjedom u Velikoj Gorici nad istoimenim domaćinom s 3:0 u setovima, odbojkašice Karlovca okončale su uspješnu sezonu u skupini Sjever Prve B hrvatske lige.

U odgođenom susretu 12. kola Karlovčanke su upisale osmu uzastopnu pobjedu, a još bolje zvuči podatak da su u proljetnom dijelu prvenstva, u 11 odigranih utakmica, ubilježile 10 pobjeda i samo jedan poraz, i to od zagrebačke Mladosti II, koja je osvojila naslov prvaka i putuje u viši rang. Iako su subotnjom gostujućom pobjedom nad Olimpikom II osigurale 3. mjesto ljestvice, u odbojkašicama trenerice Irene Zdjelar ostalo je motivacije da i večeras u Velikoj Gorici odigraju dobru partiju i s nova tri boda zaokruže sezonu. U sva tri seta bile su bolje od domaćina, a priliku za igru dobile su sve igračice, osim Vrbanić i Dujmović, koje je trenerica Zdjelar poštedjela zbog ozljeda.

U prvom setu karlovačke su se odbojkašice odvojile na 13:8. Velikogoričanke su im se približile na 17:15, ali tada je uslijedila serija od šest uzastopnih poena Karlovčanki i osvajanje seta s 25:17. Drugi su otvorile vodstvom 4:0, podigle prednost na 13:5 i mirno ga privele kraju s 25:15, a u trećem su povele 5:0, domaće su se malo približile na 9:7, a onda su Karlovčanke serijom od osam poena otišle na 17:7 i završile dvoboj s 25:11.

Kako smo već na početku spomenuli, karlovačke odbojkašice okončale su sezonu na 3. mjestu ljestvice s 53 boda, deset manje od prvakinja iz Mladosti II. U 22 odigrane utakmice ostvarile su 18 pobjeda i 4 poraza.