15C° Ogulin

14C° Ozalj

13C° Slunj

Karlovačke odbojkašice izgubile od snažne Marine Kaštele, ali pokazale veliki napredak u igri u odnosu na ogled s Nebom

Kaštelanke, prošlosezonske finalistice Superlige, dodatno su se pojačale i zaigrale u praktički najjačem sastavu, a Karlovčanke su odlično parirale prva tri seta.

Odbojkašice Karlovca danas su u Kaštelu Sućurcu, u sklopu morskih mini priprema, odigrali prvi prijateljski ogled s domaćim superligašem Marinom Kaštelom, i upisale poraz rezultatom 4:0 u setovima.

Današnji poraz, za razliku od onog domaćeg u četvrtak protiv prvoligaša Neba, donio je veliki pomak u kvaliteti igre karlovačke ekipe. Marina Kaštela je prošlosezonski finalist Superlige, a u međuvremenu se bitno pojačala. Danas je nastupila praktički u najjačem sastavu, nedostajala im je samo jedna igračica iz udarne postave, no Karlovčanke su vrlo dobrom igrom uspješno parirale u prva tri seta, dok je četvrti, u kojem je Karlovac zaigrao s igračicama s klupe, glatko otišao na stranu iskusne domaće ekipe. Ne čudi stoga da je trener Goran Zec nakon utakmice bio vrlo zadovoljan predstavom svoje ekipe i napretkom koji je pokazala u odnosu na prijateljsku utakmicu prije dva dana sa Zaprešićankama.

U prvom setu Kaštelanke su se prvi puta rezultatski odvojile kod 7:4, ali su Karlovčanke s tri uzastopna poena poravnale. Novi odmak domaće rade kod 17:14 i zadržavaju stečenu prednost sve do 24:21, kada iskorištavaju prvu set loptu i dolaze do seta (25:21). U drugom se igralo poen za poenom do 7:7, a potom je domaća ekipa otišla na 10:7. Tri poena prednosti Kaštelanke drže do 17:14, a karlovačke odbojkašice rade seriju 3:0 i izjednačuju. Međutim, Kaštelanke su odmah uzvratile sa četiri poena u nizu, odvojile se na 21:17 i dobile set s 25:19. Treća dionica utakmice bila je najuzbudljivija. Karlovčanke su povele 5:2 i držale tri poena viška do 9:6. Serijom 5:0 domaće su preokrenule na 11:9, ali kod 18:17 igračice trenera Zeca ponovo vodstvo vraćaju na svoju stranu. U završnici seta Kaštelanke ipak dolaze do 22:20 i uzimaju set s 25:23. A u četvrtom, u kojem je, kako smo spomenuli, zaigrala kombinirana karlovačka ekipa, naše su se odbojkašice držale do 7:7, a potom su domaće serijom 8:0 došle do konačnih 15:7 i pobjede 4:0 u setovima.

Novi ogled s Kaštelankama karlovačke odbojkašice igraju u ponedjeljak navečer, a onda se u utorak vraćaju u Karlovac.

Rukavina i trenerica Rašić složni: Idemo u Veliku Goricu bez pritiska i nadamo se dobrom rezultatu